Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:366, Did:0, useCase: 3


Liepājas muzejā atklās Ilzes Akselrodes personālizstādi “Gleznojot neredzēto”

Redakcija
Redakcija

6.oktobrī plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ikviens interesents laipni aicināts uz Ilzes Akselrodes personālizstādes “Gleznojot neredzēto” atklāšanu.

Izstādē būs iespēja apskatīt gan retrospektīvu - agrāk eksponētu mākslas darbu kolekciju, gan jaunākos un līdz šim plašākai publikai neredzētus mākslinieces darbus.

Māksliniecei “neredzētais” ir tās vērtības, kas pastāv mums līdzās, kuras esam pieņēmuši par pašsaprotamām un par kuru patieso vērtību ikdienā aizmirstam iedomāties. Mākslinieces glezniecība un izmantotās krāsas, ir kā metafora vienmēr mainīgajai, dinamiskajai kultūrtelpai, cilvēku darbībai, kas apliecas ap vēstures liecībām.
Ilze Akselrode ir profesionāla māksliniece, kura absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju pie emeritētā profesora gleznotāja Jura Jurjāna ar dekoratīvu gleznojumu sēriju “Četri gadalaiki”, kuru pamātā izmantota Liepājas jūgendstila ornamentika un stilistika.

Liepājas jūgendstilam raksturīgs minimālisms un tīrība, kuru māksliniece veiksmīgi izmanto arī jaunākajos gleznojumos, pievienojot dinamisko, mūsdienīgo un krāsaino, kas raksurīgs mūsu laikmetam.

Ilze Akselrode ir Liepājas Mākslas vidusskolas absolvente direktora Riharda Rubīna laikā. Par ievadu mākslā ir pateicīga Liepājas māksliniekiem Ernai Ošelei, Matīsam Zavickim, Egilam Jānim Brūnam, Dainai Galakrodzeniecei, Valdim Mackaram un, protams, Jānim Slaidiņam.

Gleznotāja 17 gadus ir bijusi Liepājas Mākslas vidusskolas mācībspēks. Viņa lepojas ar tādiem talantīgiem audzēkņiem kā Ieva Epnere, Elīna Ģībiete, Andris Vasiļevskis, Lilita Bauģe, Ilona Korņilko un citiem.
Māksliniece ir piedalījusies izstādēs un rīkojusi personālizstādes no 1989. gada. Darbi atrodas privātkolekcijās gan Latvijā, gan ārzemēs, Šveicē, Zviedrijā, ASV, Īrijā un Lielbritānijā.

Izstāde Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma no 6. oktobra līdz 30.oktobrim. Ieeja bez maksas.