Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 3


Latvijas Leļļu teātra Dīvānzāle atsāk darbu

Redakcija
Redakcija

Latvijas Leļļu teātra virtuālā teātra telpa Dīvānzāle pēc vasaras perioda pārtraukuma atsākusi darbu, papildinot repertuāru ar jaunām izrādēm. Dīvānzālē šobrīd skatāmas jau 14 izrāžu digitālās versijas, starp kurām atrodami iestudējumi gan skolēnu un pieaugušo auditorijai, gan pirmskolas vecuma bērniem un pašiem mazākajiem skatītājiem no 2 gadu vecuma, kuri teātrī līdz šim nav bijuši.

Jaunākais papildinājums izrāžu klāstā ir Šarla Pero pasaka “Pelnrušķīte”, kas pieejama gan latviešu, gan krievu valodā. Šis romantiskais un muzikālais stāsts veidots širmja leļļu tehnikā, kura tīrā, klasiskā veidā vairs sastopama tikai dažās izrādēs dažos Eiropas teātros, taču iemantojusi īpaši lielu mīlestību pašu jaunāko teātra skatītāju sirdīs. “Pelnrušķīte” ir izrāde-svētki visiem klasikas mīļotājiem, kuri meklē patiesumu, īstas vērtības un piepildītas cerības – kā dzīvē, tā uz skatuves.

2+ un 3+ vecuma kategorijā bez “Pelnrušķītes” skatāmas arī izrādes: Margaritas Stārastes “Kas notiek Dižmežā?”, Grigorija Ostera “Kaķēns vārdā Vau” (arī krievu valodā), Raiņa “Lellīte Lolīte”, Žozē Arnāla “Un atkal Pifs”, Hansa Kristiana Andersena “Īkstīte” (krievu valodā). 4+/5+ vecuma kategorijā digitāli skatāms Vilhelma Buša “Makss un Morics”, Hansa Kristiana Andersena “Sniega karaliene” un Ēriha Kestnera “Divas Lotiņas”. Vecākiem bērniem - Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos” un Ēriha Kestnera “Emīls un Berlīnes zēni”, savukārt pieaugušajiem provokatīvā laikmetīgā leļļu teātra režisora Dudas Paivas versija par Raiņa lugu “Zelta zirgs”. Ieteicamais vecums norāda minimālo gadu skaitu, no kura izrāde varētu būt saistoša mazajam skatītājam.

Iegādājoties ģimenes biļeti uz Dīvānzāles iestudējumu, skatītājs saņem 72h derīgu piekļuves kodu, kuru norādītajā laikā iespējams izmantot neierobežotu reižu skaitu. Biļešu iegāde un skatīšanās notiek platformā bilesuparadize.lv.
Dīvānzāles izrādes par īpašu cenu pieejamas arī klašu kolektīviem programmas Skolas Soma ietvaros, vairāk par piedāvājumu iespējams uzzināt Latvijas Leļļu teātra mājaslapā lelluteatris.lv.

Latvijas Leļļu teātra digitālo piedāvājumu oktobra sākumā papildinājis arī režisora Edgara Niklasona veidotais animācijas miniseriāls “Nīna un Lekorbizjē”, kas skatītājiem pieejams bez maksas un skatāms gan teātra mājaslapā, gan Youtube kanālā. Lellene, kā to nodēvējuši seriāla veidotāji, stāsta par mazo meiteni Nīnu, kura savā ikdienā sastopas ar dažādām emocijām. Šobrīd radītas un publicētas pirmās trīs seriāla sērijas – “Dusmas”, “Bailes” un “Prieks”.