Apgāda „Neputns” sērijā “Studijas bibliotēka” grāmata par Pauli Liepu
“Dzīve ir nevis stāsts par nonākšanu galapunktā, bet par pašu ceļojumu, braucienu, procesu. “Projektā “Dzīve”” ir tas foršums, ka varu taisīt jebko, bet tas apbrīnojamā kārtā iet kopā. Tā ir izteikti individuāla romantika, sava pasaule, ko ietekmē krikumi, mirkļa iespaidi. Noplēšamais kalendārs, kurš ir noplēsts līdz konkrētam datumam un koncentrē vēsturi līdz nenorautajai lapiņai. Patiesība, ka jebkura cilvēka dzīvesstāsts ir 100 reižu vērtīgāks un dziļāks par jebkuru izsmalcinātāko scenāriju. Arī darbi ir it kā par sīkumiem, bet arī par sīkumu spēju koncentrēt. Nenozīmīgas detaļas var sasummēt un atsvērt daudz svarīgākas lietas. Tējas biezumu riņķošana pa krūzi vai saule, kas slīd pāri palodzei, ir tikpat pārlaicīga un bezgalīga kā fiziska un mirklīga,” tā Paulis Liepa.
Paulis Liepa (1978) ir viens no zināmākajiem Latvijas grafiķiem ar spilgtu un atpazīstamu rokrakstu. Mākslas zinātniece un kuratore Līga Lindenbauma grāmatā sekojusi Pauļa radošajai darbībai, velkot paralēles starp mākslinieka darbnīcu un grafikās atainoto priekšmetisko pasauli. “Tiekoties ar Pauli viņa darbnīcā, jautājumi par motīvu izvēli kļūst lieki. Tajā kā kultūrslānis kopā sadzīvo padomju un mūslaiku mēbeles, priekšmeti, izmantotu klišeju kartoni, papīru ruļļi, mākslas darbi, reprodukcijas, atzinības zīmes un visdažādākās izcelsmes nieki un sīkumi. Izrādās, ka globālās, kosmoloģiskās tēmas viņš atrod ikdienišķajā un savās grafikās ataino to, kas viņam ir apkārt,” tā autore.
Paulis Liepa studējis grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā. Galvenokārt strādā, izmantojot kologrāfijas un kartona griezuma tehniku. Paulis regulāri piedalījies grafikas izstādēs, kā arī rīkojis vairākas personālizstādes, pēdējā no tām – „Troksnis” – no 12. februāra skatāma Mūkusalas Mākslas salonā. Guvis vairākus nozīmīgus apbalvojumus, tostarp laikraksta “Diena” Gada balvu kultūrā par personālizstādi „Klusā daba” Mūkusalas Mākslas salonā (2013), galveno balvu Rīgas Mākslas telpā notikušajā grafikas izstādē “Grafika-S” (2014), vairākkārt bijis izvirzīts Purvīša balvai, ieguvis Grand Prix Starptautiskajā Baltijas jūras valstu biennālē Kaļiņingradā, Krievijā (2008), godalgu Starptautiskajā grafikas triennālē Krakovā, Polijā (2012) u. c. Pauļa Liepas darbi nonākuši gan privātkolekcijās, gan topošā Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijā. Paralēli grafikai Paulis veido grāmatu dizainu, ilustrācijas, kā arī animācijas, tostarp Gustavo dziesmas “Esi brīvs”, Livingstona dziesmas “Kur vien ej, tu satiec sevi” videoklipiem u. c.
Līga Lindenbauma beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmu ar darbu par Latvijas mākslas fotogrāfijai veltītām tēmām. Strādājusi Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā, vadījusi Tukuma Mākslas muzeju, kopš 2013. gada ir kuratore Mūkusalas Mākslas salonā.
Sērija „Studijas bibliotēka” ir neliela izmēra grāmatas, kas sniedz maksimāli plašu ieskatu Latvijas mākslas ainā 20. gadsimta nogalē un 21. gadsimtā. Grāmatas ietver pamattekstu, interviju, reprodukciju izlasi, kā arī pilnu teksta tulkojumu angļu valodā. Pirmā sērijas grāmata tika izdota 2008. gadā, šobrīd tās jau ir 12 grāmatas par māksliniekiem un notikumiem mākslā.
Māksliniece: Dita Pence
Apjoms: 96 lpp.
Cena “Neputna” galerijā: 5 EUR
Izdevums tapis ar SIA „Alfor” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Grāmatu iegādāties var „Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, kā arī interneta veikalā www.neputns.lv.