Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Rīgā atgriežas svētki “Šerloka Holmsa dzimšanas diena”

Redakcija
Redakcija

Rīgā jaunā formātā atkal notiks visslavenākie un populārākie pilsētas svētki “Šerloka Holmsa dzimšanas diena”. Šogad svētku pasākumi notiks 4.martā kā jauna slavenā detektīva lieta: “Šerloka Holmsa atgriešanās. Jauna misija”. Šerloks Holmss šogad sola cīnīties ar viltus ziņām un palīdzēt ikvienam interesentam kļūt par detektīvu. Slavenā detektīva darbu ciņā ar dezinformāciju šogad atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Latvijā.

Pateicoties sava intelekta spēkam, ekstraordinārai novērošanas spējai un analītiskajām iemaņām Šerloks Holmss risina mūsdienu vissarežģītākās un aktuālākās problēmas. Viņš vairākkārt ir atjaunojis kārtību pasaulē, kuru regulāri kaut kas apdraud. Aicinām visus dižā detektīva sekotājus un interaktīvu kostīmu izklaižu cienītājus uz svētkiem “Holmsa atgriešanās”. Iespējams, tieši jūs būsiet galvenais palīgs Holmsa jaunajā misijā.

Pēc dažu gadu pārtraukuma svētki, kas veltīti pasaulē slavenākajam detektīvam, atkal izskanēs spilgtā kostīmu gājienā, kas vienmēr ir rotājis mūsu pilsētu un kuram seko visa pasaule – galu galā Šerloka Holmsa dzimšanas diena pirmo reizi tika svinēta tieši Rīgā, 2012.gadā. Galvenais piedalīšanās nosacījums – tērps Artūra Konana Doila stāstu par Šerloku Holmsu varoņu stilā.

Svētki tradicionāli sāksies plkst.12:30 pie Nacionālā mākslas muzeja ēkas (Kr.Valdemāra ielā 10a). Plkst. 13:00-13:15 sāksies kostīmu gājiens, kas virzīsies cauri pilsētas centram līdz svētku skatuvei Līvu laukumā Vecrīgā. Te svētki turpināsies ar teatrālām un muzikālām performancēm, labāko kostīmu tēlu apbalvošanu un citām vecās, labās Anglijas stila izklaidēm.

Visiem, kuri pasākumam meklē spilgtus svētku tēlus, piedāvājam sazināties ar mūsu kostīmu māksliniekiem. Pirmais ieteikums tiem, kuri meklē vēsturiski pareizu tērpu Viktorijas laikmeta stilā “Misis Hadsones kostīmi”, Marijas ielā 17-10, telefons uzziņām 29450468.

Otra vieta – kostīmu vai atsevišķu detaļu un aksesuāru darināšanas no kartona un citiem mākslinieciskajiem materiāliem radošā laboratorija “MANCHUGE” Rūpniecības ielā 18. Darbnīcas OPEN LAB strādās 25.februārī un 3.martā. Telefons uzziņām 28864718.

Svētku “Šerloka Holmsa dzimšanas diena” vēsture
2012.gada 28.janvārī Rīga kļuva par vēsturē pirmo pilsētu, kurā tika svinēta visu laiku un tautu dižākā detektīva Šerloka Holmsa dzimšanas diena. Pirmajā reizē šis notikums pulcēja aptuveni 1000 jaunu un neparastu ideju cienītājus. Šo gadu laika svētkus ir apmeklējuši vairāk nekā 20000 skatītāju, trešā daļa no tiem bija galvaspilsētas viesi. Kostīmu gājienā deviņu gadu laikā ir piedalījušies vairāk nekā 9000 cilvēku no dažādām pasaules valstīm (Lietuva, Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Lielbritānija, Čehija, Ukraina, Austrālija, ASV, Vācija). Reportāžas no notikuma vietas tika publicētas visā pasaulē, tostarp tālajā Brazīlijā un Austrālijā. Kopējā aptvere – vairāk nekā 800 mediju platformu.