Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Rīgā atklās pēc sabiedrības iniciatīvas mediķu pašaizliedzībai radītu skulptūru

Redakcija
Redakcija

Rīgā atklās pēc sabiedrības iniciatīvas  mediķu pašaizliedzībai radītu skulptūru
Stopkadrs no youtube.com, PUSNAKTS ŠOVS SEPTIŅOS


Spēcīgi satricinājumi palīdz skaidrāk saskatīt patiesas vērtības. Koronavīrusa pandēmija ļāva saprast, cik patiesībā sabiedrībai svarīgi un ikdienā nenovērtēti ir veselības aprūpē strādājošie. Cilvēki, kuri riskēja ar veselību un dzīvību, palīdzot saslimušajiem. Pateicībā par medicīnas darbinieku pašaizliedzību, tēlnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše izveidojis un otrdien, 16.jūnijā plkst. 12:00 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (Krišjāņa Valdemāra ielas pusē) atklās sešus metrus augstu skulptūru «Mediķi pasaulei».

Skulptūra apzināti radīta iespaidīgā izmērā, lai parādītu, ka cilvēki veselības problēmu gadījumā ir kā bērni – atkarīgi no mediķu rūpēm, gādības un zināšanām. Paredzēts, ka garāmgājēji varēs nofotografēties pie skulptūras, arī pastiepjoties un pieskaroties mediķes rokai.

«Mediķi uzņemas atbildību par mūsu veselību, kad esam saslimuši. Ar šo skulptūru vēlamies pateikt, ka mūsu kā sabiedrības pienākums ir uzņemties atbildību par to, lai mediķiem būtu atbilstoši apstākļi un materiālais novērtējums savu pienākumu veikšanai. Rūpējoties par mediķiem, mēs būtībā uzlabojam mediķu spējas rūpēties par mums pašiem,» motivāciju izveidot šādu skulptūru skaidro tēlnieks Aigars Bikše.

Skulptūra «Mediķi pasaulei» ir viena no pirmajām šāda veida sabiedrības pateicībām Eiropā pēc Covid-19 pandēmijas, kas izmainīja dzīvi vismaz pusei cilvēces. Tā ir sabiedrības iniciatīva, kuras realizēšanā pēc tēlnieka aicinājuma iesaistījās gandrīz divdesmit uzņēmumi, dāvinot materiālus, darbarīkus, piešķirot māksliniekam palīgus, telpas, vedot materiālus un pašu skulptūru, kā arī uzstādot to.

Video: YOUTUBE.COM, PUSNAKTS ŠOVS SEPTIŅOS