Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


«Trīs zvaigznes. Zigfrīds» mūzikas autors par jauno iestudējumu

Redakcija
Redakcija

Piektdien, 10.decembrī, plkst.19 VEF kultūras pils Lielajā zālē norisināsies 21. gs. pirmās latviešu oriģināloperetes «Trīs zvaigznes. Zigfrīds» ekranizētās versijas pasaules pirmizrāde. Nākamās izrādes notiks 12.decembrī plkst.16 Vidzemes koncertzāles «Cēsis» Kino zālē un 14.decembrī plkst.19 Madonas kinoteātrī «Vidzeme».

Operetes mūzikas autors – komponists Platons Buravickis – teic: «Operete nav man raksturīgs žanrs, jo mana dvēsele pieder t.s. «trokšņu mūzikai» un citiem dažāda veida eksperimentiem. Man sāp sirds, ka cilvēki, kuri dzīvo šodien, uzskata aptuveni piecdesmit gadus vecu mūziku par svešu un nesaprotamu, jo, viņuprāt, tā ir «pārāk jauna»… Tāpēc uzstādīju sev mērķi – uzrakstīt mūziku, kura patiks visiem. Jā, tas nav iespējams! Taču ir iespējams apvienot vismaz subkultūras, paaudzes un gaumes, veidojot tiltus no vienas uz otru, dodot iespēju atrast sevi svešā vidē. Operetes idejas autore Agija Ozoliņa-Kozlovska un operetes libreta un dziesmu tekstu autors Juris Hiršs man deva lielisku iespēju uzbūvēt vēl vienu tiltu.

Savukārt, runājot par mūsu kopdarba galveno varoni Z. A. Meierovicu – mēs varam tikai mēģināt iedomāties, cik sarežģītos apstākļos viņam nācās darboties un cik pareizu ceļu, par spīti tiem, viņš izvēlējās, par to izpelnoties vislabākās atsauksmes un jau otro sev veltīto muzikālo darbu.»

Atgādināsim, ka pēc patiesiem notikumiem veidotajā komponista Platona Buravicka un libreta autora Jura Hirša operetē – biogrāfiskajā stāstā par izcilo politiķi un diplomātu Zigfrīdu Annu Meierovicu, kurš panāca Latvijas valsts dibināšanu de facto un de jure – piedalīsies solisti Valters Gleške (tenors; Zigfrīds A. Meierovics), Sonora Vaice (soprāns; Kristīne Bakmane), Jolanta Strikaite (soprāns; Anna Meierovica). Režiju veidojusi latviešu režisore un dramaturģe Dace Micāne-Zālīte.

Lomās: Aivars Krancmanis (basbaritons), Andris Daņiļenko (baritons), Andris Kipļuks (tenors), Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Matīss Millers, Henrijs Kozlovskis (Alfr. Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola), Adams Vaicis (Rīgas doma kora skola), Ernests Vīgners (J. Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola), Dāvids Kristofers Loks (J. Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola). Balss Sacrum Caritate Valts Butāns (Rīgas doma kora skola), dejotāji: Roberta Gailīte, Kate Ikauniece, Edvards Kurmiņš, Aigars Larionovs ēnu teātra valodā vizualizē tēlu personību dvēseles. Operetes teātra simfoniskais orķestris. Filmēts Lauteres muižā (Madonas novadā). Filmu veido Edart TV filmēšanas un montāžas grupa. Projekta idejas autore – Agija Ozoliņa-Kozlovska, projekts top pēc Latvijas Operetes fonda pasūtījuma, producents Operetes teātris.

Iestudējuma PATRONS: Ieva un Robins Hulls (Šveice, Robin Hull). Iestudējums iekļauts Latvijas valsts simtgades programmā, un tas top ar VKKF mērķprogrammas «Latvijai 100», Rīgas domes, ALA Kultūras fonda, Latvijas Operetes fonda un Madonas novada domes līdzfinansējumu.


Informācija LATVIJAS OPERETES FONDS - JAUNUMI vai LATVIJAS OPERETES FONDS - JAUNUMI,

Biļetes var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/cu...