Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Obojiste Madara Knēziņa konkursā Kārnegija zālē Ņujorkā izcīna pirmo vietu

Redakcija
Redakcija

«Nevajag baidīties sapņot lielus sapņus, jo sapņi mēdz piepildīties!» Tā pēc starptautiskā konkursā saņemtā uzaicinājuma uzstāties Kārnegija zālē Ņujorkā sākās Emīla Dārziņa mūzikas skolas nu jau 7.klases skolnieces trīspadsmit gadus vecās obojistes Madaras Knēziņas sapnis.

Pirms mēneša, 29.jūnijā, Madara kāpa uz Kārnegija zāles skatuves, lai koncertā «Global Artist Debut Concert» izpildītu divas daļas no Tomaso Albinoni koncerta obojai. Jaunās mūziķes uzstāšanos atzinīgi novērtēja arī konkursa žūrija, piešķirot godpilno pirmo vietu.

Paralēli koncertam Kārnegija zālē norisinājās starptautiskais konkurss «London International Music Competetion», kurā Madara divās kārtās starp vairāk nekā 900 dalībniekiem izcīnīja savu sesto godalgu šajā gadā, iegūstot 2.vietu.

«Varbūt tā ir Kārnegija zāles aura, bet, kad kāpu uz skatuves, man vispār nebija uztraukuma. Man bija ļoti viegli spēlēt. Bija patīkami saņemt tik daudzu skatītāju aplausus,» pēc uzstāšanās teica Madara.

Madarai esot Amerikā, par viņu īkšķus turēja viņas obojas skolotāja Kristīne Kupča un koncertmeistare Roksana Tarvide. Jāpiebilst arī, ka šajā pavasarī gan Madaras talantu, gan pedagogu ieguldīto darbu jau otro reizi atzinīgi novērtēja Kultūras ministrija, pasniedzot atzinības rakstus. Vairāki Kristīnes audzēkņi šovasar jau veiksmīgi startējuši starptautiskos konkursos, kur plūkuši laurus.

«Lai arī ģimene dod lielu drošības sajūtu, neatsverama ir arī skolotājas klātbūtne, tāpēc liels paldies obojas skolotājai, kura, neskatoties uz lielo laika zonu starpību, varēja sazināties ar Madaru, sniedzot pēdējos ieteikumus un iedrošinājumu,» uzsver Madaras mamma Iveta Knēziņa.