Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Operetes festivāls aicina uz «Muzikālo sarunu pie kafijas tases» jeb koncertu ar odziņu

Redakcija
Redakcija

4. Starptautiskā Operetes festivāla ietvaros 10.augustā plkst.19 Ikšķiles Tautas namā norisināsies pasākums «Muzikāla saruna pie kafijas tases». Šajā koncertā «ar odziņu», kā to dēvē festivāla rīkotāji, skatītājiem izvietojoties pie apaļajiem galdiem, valdīs īpaša gaisotne, kurā mīsies dzirkstoša mūzika, personiska saruna un urdoši jautājumi par un ap muzikālā teātra daudzveidību. No plkst.18.30 klausītājus mūzikas noskaņās ievadīs Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas absolvents Adams Vaicis (ģitāra).

Koncertā piedalīsies Kijivas Nacionālā Akadēmiskā operetes teātra soliste Mariana Bodnara (soprāns), Agija Ozoliņa-Kozlovska (pianiste) un Inga Stankeviča (muzikoloģe). Programmā tiks pārstāvēti itāļu, angļu, ukraiņu, franču, spāņu u.c. skaņraži, klausītājiem piedāvājot dziesmu «Es vēlos dejot visu nakti» no mūzikla «Mana skaistā lēdija», «Habaneru» no Žorža Bizē operas «Karmena», Paolo Tosti dziesmu «Ideāli», ukraiņu tautas dziesmas «Ak, nespīdi mēnestiņ» apdari u.c. skaņdarbi.

«Ja «mūzika» ir plašs un neaptverams okeāns, tad «operete» ir neliela tā sala. Kāds, iespējams, pat nezina par tās eksistenci, kāds varbūt dzirdējis tikai nosaukumu, cits vienmēr gribējis to iepazīt, bet aizvien nav paguvis to paveikt. Operetes festivāls ir krāšņi svētki, kuru laikā ikvienam interesentam ir iespēja atklāt šīs unikālās salas būtību. Mūzika, vienojoties ar literatūru, tēlotājmākslu, un dramaturģiju un deju, rada operetes neatkārtojamo kodolu. Izcilāko komponistu darbi atdzīvojas spilgtāko mākslinieku iestudējumos, piedāvājot daudzveidīgu programmu vairāku dienu garumā! Šis būs fantastisks kruīzs!» saka muzikoloģe Inga Stankeviča.

Kā sola koncerta nosaukums, un, lai vakars mums visiem būtu kā tikšanās ar labu draugu, par kādiem citiem, ne tikai audiovizuāliem baudas mirkļiem (tie iekļauti biļetes cenā) parūpēsies Operetes teātra izcilie sadarbības partneri no «E.G.I. veikalau Kafija», «Ikšķiles saldējuma», Ogres «Sierštelles» un «Gemosa». Par telpas noformējumu būs parūpējusies «Ziedu fabrika».

Atgādinām, ka no 7.līdz 12.augustam Ikšķilē vairāku dienu garumā norisināsies 4.Starptautiskais Operetes festivāls, piedāvājot krāšņu programmu, kurā būs pārstāvēti dažādi muzikālā teātra žanri, dažādām muzikālajām gaumēm un paaudzēm.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un Operetes teātris, SIA

Biļešu cenas: EUR 15 – 35. Pērkot biļetes ar ISIC, ITIC karti un grupas biļeti (sākot no 10 personām) – 10% atlaide, grupas biļeti (sākot no 20 personām) – 20% atlaide; bet ar apliecību “Goda ģimene” (3+ Ģimenes karte) – 40% atlaide.

Informācija par festivālu un tā māksliniekiem pieejama gan sociālajā tīklā «Facebook»:
facebook.com gan Operetes teātra mājaslapā: OPERETES TEATRIS - JAUNUMI