Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


4. Starptautiskā Operetes festivāla noslēgumā – krāšņs Galā koncerts un «Valšu vakars»

Redakcija
Redakcija

Sācies 7.augustā, 4.Starptautiskais Operetes festivāls noslēgsies 12.augustā ar diviem lieliskiem, dzīves krāšņumu apliecinošiem pasākumiem: plkst.19 Ikšķiles estrādē izskanēs GALĀ koncerts, bet plkst.22 ikviens tiek aicināts uz «Valšu vakaru».

Galā koncertā piedalīsies Kijivas Nacionālā Akadēmiskā operetes teātra vadošie un regulāri starptautiski koncertējošie solisti Oļena Arbuzova (soprāns), Valērija Tulis (soprāns), Volodimirs Odrinskis (tenors), Oleksandrs Čuvpilo (tenors); Operetes teātra solisti – mūsu operdīva Sonora Vaice (soprāns), Anta Jankovska (soprāns / Itālija), Jolanta Strikaite (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns) un Nauris Indzeris (baritons), kā arī Operetes teātra dejotāji un simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Koncertā gan viesu, gan latviešu mākslinieku interpretācijā skanēs dažādu muzikālā teātra žanru mūzika: fragmenti no Franča Lehāra operetēm «Smaidu zeme» un «Džudita»; «Doretas skaistais sapnis» no Pučīni operas «Bezdelīga», duets «All I ask from you» no Endrū Loida Vēbera mūzikla «Operas spoks», dziesma «Es eju kalnos» no mūzikla «Mūzikas skaņas», Toreadora kuplejas no Žorža Bizē operas «Karmena», neapolitāņu dziesma «O, sole mio!», «Ziedu duets» no Leo Delība operas «Lakmē», fragments no Žana Žaka Ofenbaha operetes «Skaistā Helēna» un daudzi citi gan populāri, gan arī līdz šim Latvijā mazāk dzirdēti vai nedzirdēti, bet citur pasaulē iecienīti skaņdarbi.

Savukārt «Valšu vakarā» elegantos un jautros Johanna Štrausa visaizraujošākos valšus un polkas atskaņos Operetes teātra simfoniskais orķestris, radot pacilātu, īpašu romantiskas vasaras nakts gaisotni un neaizmirstamas izjūtas, izbaudot īstu Vīnes deju tūri zem klajas debess, uz skatuves, blakus orķestrim.

Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele uzsver: «Ar Operetes teātri sadarbojos jau vairākus gadus, un vienmēr priecājos par uzaicinājumiem piedalīties gan izrādēs gan koncertos. Šis koncerts noteikti būs kas īpašs: iemīļoti mākslinieki, orķestris un katrā ziņā prieks par to, ka atkal esam kopā! Tāpēc ļoti ceru, ka pavisam drīz operetes tradīcijas ieņems paliekošu, lielu un nozīmīgu vietu Latvijas kultūras dzīvē.»

Operdziedātāja, LNO soliste Jolanta Strikaite piebilst: «Dziedāšanas gaitu sākumā tieši mūzikli bija tas žanrs, kas saveda mani kopā ar cilvēkiem, kuri tālāk ieveda klasiskās mūzikas laukā. Šogad Operetes festivālā man būs iespēja vēlreiz izbaudīt un izdzīvot mūziku, kas reiz bijusi tik svarīga nodaļa manā dzīvē. Šīs mūzikas valoda ir trausla un patiesa. Dziesma no «Mūzikas skaņām», skaistākais mīlas duets no «Operas spoka»! Un tas ir tikai mazumiņš no kopējās un krāsainās festivāla muzikālās buķetes.»

Savukārt dziedātāja Anta Jankovska atzīst, ka Operetes festivāla Galā koncerts skaistajā Ikšķiles brīvdabas estrādē ir krāšņs un gaidīts pasākums. «Tas ir gan sava veida atskaites punkts par padarīto, gan jauna, nedzirdēta repertuāra performēšanas arēna! Šogad īpašs festivāls, īpašā laikā, ar kolēģiem no Ukrainas teātra! Ļoti gaidām!»

Koncertu veido radošā komanda: režisors Mārtiņš Kagainis, diriģents Atvars Lakstīgala, horeogrāfe Ieva Kemlere, kostīmu māksliniece Vita Radziņa, scenogrāfe un video-multimāksliniece Ineta Sipunova, kā arī mākslinieciskā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Atgādinām, ka no 7.līdz 12.augustam Ikšķilē norisināsies 4. Starptautiskais Operetes festivāls, piedāvājot krāšņu programmu, kurā būs pārstāvēti dažādi muzikālā teātra žanri dažādām muzikālajām gaumēm un pieredzēm. Šogad īpašie viesi būs Kijivas Nacionālā Akadēmiskā operetes teātra (Ukraina) vadošie solisti.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/ev...

Biļešu cenas: 12 – 35 EUR. Pērkot biļetes ar ISIC, ITIC karti un grupas biļeti (sākot no 10 personām) – 10% atlaide, grupas biļeti (sākot no 20 personām) – 20% atlaide; bet ar apliecību «Goda ģimene» (3+ Ģimenes karte) – 40% atlaide.

Iesakām biļetes iegādāties iepriekšpārdošanā līdz 25.jūlijam par draudzīgākām cenām, jo, tuvojoties pasākumam, un pasākuma dienā cenas tiks paaugstinātas.

Informācija par festivālu un tā māksliniekiem pieejama gan sociālajā tīklā «Facebook»:
https://www.facebook.com/OperetesTe... gan Operetes teātra mājaslapā: OPERETES TEATRIS - JAUNUMI