Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Mākslas un dabas sintēzes pasākums “Ezera skaņas” aicina uz vasaras nometni

Redakcija
Redakcija

Mākslas un dabas sintēzes pasākums “Ezera skaņas” aicina uz vasaras nometni radošas personības un brīvprātīgos. Tā notiks no 4. līdz 11. augustam pie Kāla ezera Madonas novada Vestienas pagastā. Dalībnieki aicināti pievienoties nometnei, lai piedalītos instalāciju, peldošu objektu un foto projektu veidošanā.

Pasākuma “Ezera skaņas” vasaras nometne būs atvērta vide, kurā iesaistītie satiksies, mācīsies un eksperimentēs brīvā domas plūdumā. Nometne nodrošinās dalībniekus ar materiāliem un pamata infrastruktūru, piedāvājot katram laiku un vietu, lai materializētu savas vīzijas. Radīto projektu kulminācija notiks uz ezera 10. augusta saullēktā.

Aicināti pieteikties dizaina vai arhitektūras speciālisti, kuriem jābūt pieredzei vismaz vienā no šīm sfērām un spējai realizēt ideju peldošai instalācijai. Tās pamatni nodrošinās organizētāju komanda. Šī gada tēma instalācijai ir “Vieta, kur satikties”. Veidošanas izdevumus apmaksās pasākuma sadarbības partneris “Laima”.

Tāpat aicināti pieteikties fotogrāfi, kuriem būs jāveido foto projekti Kāla ezera teritorijā. Šī gada galvenā tēma ir “Es skatos uz miglainu mākoni”, kas ir atsauce uz cilvēka smadzeņu maģisko spēju atrast sakarības abstraktos attēlos. Fotogrāfijas nometni moderēs Filips Šmits.

Vasaras nometnei nepieciešami arī brīvprātīgie, kuru uzdevums būs palīdzēt nometnes uzturēšanā un asistēt dizaina komandām viņu projektu izstrādē. Darbu sarakstā būs krāsošana, galdniecības darbi, palīdzēšana ēst gatavošanā un vispārējā nometnes uzturēšana.

Visi nometnes dalībnieki dzīvos tās teritorijā, kas ir nomaļa un dabiska vide, tādēļ jāpadomā par nepieciešamo minimālo komfortu, nedēļu dzīvojot ārtelpās. Ēdināšanu nodrošinās organizētāju komanda.

Pieteikšanās pasākuma “Ezera skaņas” vasaras nometnei tā mājas lapā (https://www.ezeraskanas.lv/summer-camps-1) līdz 1. jūlijam.

Par kulta notikumu mākslas un dabas sintēzes cienītāju aprindās kļuvušās “Ezera skaņas” 10. augustā norisināsies pēc četru gadu pauzes un atzīmēs savu desmito jubileju. Pasākums pirmoreiz notiks divas dienas.

“Ezera skaņas” sākas brīdi pirms saullēkta – pulksten 4.00. Apmeklētāji sapulcējas laivās Kāla ezera vidū, visapkārt vēl valdot tumsai un klusumam. Tad ezerā parādās peldoša skatuve un no tās atskan pirmās muzikālās skaņas. Mūzikas intensitāte pieaug līdz ar gaismu un savu kulmināciju sasniedz saullēktā.

Šis ir nekomerciāls pasākums ar uzsvaru uz mākslinieciskām idejām un brīvu radošo izpausmi.
Muzikālās performances šoreiz līdz pat 11. augusta pēcpusdienai turpināsies arī uz sauszemes – “Festen” ostā. Apmeklētāji varēs pārnakšņot teltīs ostas teritorijā, baudīt mūzikas performances un ainaviskos dabas skatus pie Kāla ezera.

Pasākuma mākslinieciskās ieceres pilnvērtīgai izbaudīšanai tas paredzēts maksimāli dažiem simtiem cilvēku, tādēļ interesentiem ieteicams biļetes iegādāties jau laikus. To var izdarīt servisā ekase.lv. Iespējams iegādāties gan vienas, gan divu dienu biļetes. Apmeklētājiem ar invaliditāti un bērniem līdz 12 gadu vecumam paredzēta bezmaksas ieeja.

Uz pasākumu var ierasties ar savu peldlīdzekli, taču, pērkot papildu biļeti, laivu iespējams arī rezervēt. Nomas laivas būs aprīkotas gan ar airiem, gan drošības vestēm. Apmeklētājiem, kas pasākumu apmeklēs no apkārt esošajām viesu mājām un citām piekļuves vietām, jāiegādājas tā sauktās “viesu ostas” biļetes.

Ieeja sauszemes pasākuma norises vietā ostā būs atvērta jau no 9. augusta pulksten 20.00.

Pasākumu atbalsta Madonas dome, “Laima”, “GoodWater” un “Kokmuiža”.