Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Pasaulslavenais vijolnieks Deivids Garets Rīgas koncertā prezentēs savu jauno CD «Iconic»

Redakcija
Redakcija

9.martā plkst.19 Rīgā, «ATTA centre» sava jaunā albuma «Iconic» prezentācijas tūres «David Garrett Iconic Tour» ietvaros ar koncertu viesosies izcilais vijolnieks un klasiskās mūzikas zvaigzne Deivids Garets (David Garett).

Koncertā mākslinieks, kuru pasaulē dēvē par «Paganīni popmākslinieku vidū un Džimiju Hendriksu vijolnieku vidū», uzstāsies trio sastāvā kopā ar ģitāristu un basģitāristu, un programmā iekļauti klasiskās mūzikas šedevri – veltījums tiem izcilajiem «zelta laikmeta» vijolniekiem, kuru melodijas bērnībā iedvesmojušas Deividu Garetu.

Deivida Gareta albumu «Iconic» 2022.gada 4.novembrī klajā laida ierakstu kompānija «Deutsche Grammophon», un tas uzreiz iekaroja 4.vietu Vācijas popmūzikas topos, kas ir nepārprotams panākums klasiskajam albumam. Savukārt 2023.gada pavasarī Vācijā sākās mākslinieka gadu ilgā pasaules turneja «David Garrett Iconic Tour», kuras laikā mūziķis aizvadīs 78 koncertus 18 valstīs – tūres kartē iekļauta Austrija, Šveice, Luksemburga, Dānija, Polija, Itālija, Čehija, Bulgārija, Gruzija, Lietuva, Latvija, Igaunija, Turcija, Apvienotie Arābu Emirāti, Singapūra, Ķīna un Austrālija.

Deivids Kristians Bongarcs dzimis 1980.gadā Āhenē (Vācijā). Brīnumbērns pirmoreiz vijoli rokās paņēma četru gadu vecumā, un uz skatuves debitēja, kad viņam bija desmit gadu, bet trīspadsmit gadu vecumā kļuva par jaunāko mākslinieku, kurš parakstījis līgumu ar prestižo ierakstu izdevniecību «Deutsche Grammophon». Piecpadsmit gadu vecumā Garets ierakstīja visas 24 Paganīni kaprīzes (caprice), kuras, neapšaubāmi, ir vieni no vissarežģītākajiem vijolei jebkad rakstītajām skaņdarbiem. Tāpat jau bērnībā Deivds Garets muzicēja kopā ar pasaulslavenajiem grandiem Klaudio Abado, Zubinu Metu un Jehudi Menuhinu.

Līdz šim Deivids Garets par saviem ierakstiem ir ieguvis neskaitāmas zelta un platīna godalgas ne tikai Eiropā, bet arī Meksikā, Honkongā, Brazīlijā, Singapūrā un citās valstīs. 2013.gadā mūziķis debitēja kino ar Nikolo Paganīni lomu filmā «Sātana vijolnieks», bet pirms pāris gadiem laida klajā savu autobiogrāfiju «Ja tikai jūs zinātu», kas ieņēma otro vietu žurnāla «Der Spiegel» visvairāk pārdoto nedaiļliteratūras darbu sarakstā. Šobrīd vijoles superzvaigznes instrumentu arsenālā ir viena leģendārā vijoļbūves meistara Stradivāri un divas Gvarnēri vijoles.

Biļetes uz Deivida Gareta koncertu var iegādātiesa «Biļešu Servisā»:
https://www.bilesuserviss.lv/lat/bi...