Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA aicina uz dzimšanas dienāoncertstāstu "Slavas dziesma Rīgai"

Redakcija
Redakcija

20.augustā Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA būs iespēja piedzīvot koncertstāstu “Slavas dziesma Rīgai”, kurā apvienosies mūzikas, dejas un dzejas sintēze. Koncertā piedalīsies daudzsološā un talantīgā jaunās paaudzes dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine, baroka dejotāja Stella Lazda, aktieris un stāstnieks Ivo Martinsons, kā arī senās mūzikas ansamblis ,,Amber Baroque Ensemble''.

Programmā iekļauta 17.gs un 18.gs. komponistu Johana Sebastiana Baha, Johana Valentīna Mēdera, Izabellas Leonardas, Džovanni Legrenci, Klaudio Montevardi un Dītriha Bukstehūdes mūzika. Koncertstāstā tiks iekļauti tēlainākie un asprātīgākie 16.gs. dzejnieka Bazilija Plīnija poēmas ,,Slavas dziesma Rīgai’’ fragmenti, to papildinās gan baroka deja gan īpaši koncertstāstam veidota laikmetīgās dejas horeogrāfija.

Koncertstāsta ideja ir tapusi iedvesmojoties no 16.gs. Livonijas dzejnieka un ārsta Bazilija Plīnija (1540-1605) poēmas ,,Slavas dziesma Rīgai''. Bazilijs Plīnijs ir skolojies Rīgā, Rīgas Doma kora skolā un vēlāk arī Vitenbergā, kur studēja medicīnu ar Rīgas vadības sniegto finansiālo atbalstu. Tad, lūk, kā pateicība Rīgas pilsētai un tās amatpersonām tapa poēma ,,Slavas dziesma Rīgai.'' Šo unikālo darbu, brīnišķīgā un poētiskā veidā no latīņu valodas atdzejojis latviešu dzejnieks un tulkotājs Leons Briedis. Bazilijs Plīnijs asprātīgā un rotaļīgā valodā uzbur tā laika Rīgu - ratu dunoņu pret vecpilsētas bruģi, ostas un tirgus rosību, pat sarunas un meiteņu smieklus. Rīga ir pilsēta, kurā ir visbāgātīgākie tirgi, visskaistākās meitenes un visskanīgākās ērģeles. Līdz ar autoru mums ir iespēja ceļot laikā un ieraudzīt mūsu pilsētu jaunām acīm.

20. augustā Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA atzīmē arī savu 12. dzimšanas dienu. Svinot šo notikumu, visi koncerta apmeklētāji būs aicināti bez maksas apmeklēt muzeja pastāvīgo ekspozīciju.

Koncerts top ar Rīgas domes atbalstu.

BIĻEŠU CENAS:
Pieaugušie: 10,00 EUR
Skolēni, studenti, pensionāri: 5,00 EUR
Ar koncerta biļeti koncerta norises dienā būs iespējams apmeklēt Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA 3. un 4. stāva pastāvīgās ekspozīcijas bez maksas.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.
Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, sestdienās, svētdienās 10.00–17.30
Piektdienās 10.00–19.30
Pirmdienās slēgts