Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Neofolkloras nakts tirgus Kalnciema kvartālā 21. jūnijā

Redakcija
Redakcija

Neofolkloras nakts tirgus Kalnciema kvartālā 21. jūnijā
SkyForger

Sagaidot Saulgriežus, 21. jūnijā no plkst. 16.00 līdz pat saulrieta stundai plkst. 23.00 Kalnciema kvartālā notiks Neofolkloras nakts tirgus un koncerts, kuru ieskandinās populārākā latviešu folk-metāla grupa „Skyforger” un mūziķu apvienība „Bezgalībieši”. Iepazīsim arī baltkrievu Līgo jeb „Kupaļenka” svinību tradīcijas kopā ar Latvijā dzīvojošiem baltkrievu kolektīviem “Rižanočka” un “Vitoki" un tversim Saulgriežu noskaņu zāļu darbnīcās.

Tirgū varēs sagatavoties un saposties Līgo svinībām, jo oriģinālus svētku dižpārdokļus būs sagatavojuši zemnieki un amatnieki no visas Latvijas. Varēs atrast tradicionālus ziedu vainagus un mūsdienīgus pērļu kroņus, lina kleitas visās pasteļkrāsās, modernus lietusmēteļus, tautiskas brošas un svārkus no latviešu zīmoliem, māla keramiku, kuru izmantot svētku cienastam, kā arī mājas sierus, pašceptu maizi, svaigus zaļumus un citas Jāņu delikateses.

Pasākuma programma:

Plkst. 16.00-23.00 notiks zemnieku un amatnieku nakts tirgus
Plkst. 16.00-19.00 būs iespēja pīt vainagus ar Bulduru dārzkopības vidusskolu, kā arī notiks zāļu darbnīca baltkrievu Līgo jeb „Kupaļeņka” tradīcijās ar ansambļiem „Rižanočka” un „Vitoki”. Apmeklētājiem būs arī iespēja nogaršot baltkrievu kartupeļu pankūkas „draņiki”.
Plkst. 19.00-20.00 uzstāsies mazākumtautību kolektīvi „Rižanočka” un „Vitoki”, kuri koncertā iepazīstinās ar „Kupaļenka” svinībām. Šovasar katru ceturtdienu Kalnciema kvartāla koncertus iesilda „Pasaules mūzikas ievadvakari” ar Latvijā dzīvojošiem mazākumtautību ansambļiem, kuri iepazīstina ar savām kultūrām.
Plkst. 20.00-21.00 ar retu folkmūzikas koncertu Rīgā uzstāsies atzītākā latviešu folkmetāla grupa „Skyforger”. Puiši ir iekarojuši daudzas fanu sirdis Latvijā un ārzemēs – gan ar skanīgu latviešu tradicionālās mūzikas sajaukumu ar smago roku, gan ar savu atraktīvo skatuves tēlu. Koncertā skatītāji varēs izbaudīt labi zināmas melodijas no albuma „Zobena Dziesma”, kur apkopotas latviešu senās mitoloģiskās dziesmas, kā arī dzirdēs ielīgošanas pārsteigumu.
Plkst. 21.20-23.00 uz skatuves kāps mūziķu apvienība „Bezgalībieši”, kurā darbojas dažādu žanru mūziķi – tautas mūziku pārstāv Ansis Jansons (kokle, dūdas, stabules, balss), Jacques of STA (bass) ir Latvijas hip-hopa veterāns, savukārt Eināra Latiševa (perkusijas, bungas) un Matīsa Repša (sintezātors, balss) talantus ir novērtējušas vairāk nekā desmit grupas, kurās viņi aktīvi muzicē. Mūziķu apvienību vada Andris Gailis jeb Mixmāsters AG (balss, bīti, sintezators) – Latvijas dīdžeju kustības dalībnieks no deviņdesmito gadu sākuma.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Mazākumtautību festivāls „Pasaules mūzikas ievadvakari” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā.

Kalnciema kvartāla sezonu atbalsta „Lielvārdes alus” un „Domenikss”.