Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Monooperas «Valentīna» pirmizrāde jau pēc 5 dienām

Redakcija
Redakcija

17.aprīlī, plkst. 19.00, VEF Kultūras pilī Rīgā notiks Operetes teātra multimediāla jauniestudējuma – monooperas «Valentīna» pirmizrāde. Tas ir starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pilnformāta operas jauns traktējums kamerversijā. Titullomu Latvijas kultūras leģendas – Valentīnas Freimanes mīlas stāstā atveidos operdīva Sonora Vaice (soprāns), kura ir arī topošās izrādes režisore.

Piedāvājam iespēju caur fotoobjektīvu ieskatīties mēģinājuma aizkulisēs kopā ar Sonoru Vaici, Gidonu Grīnbergu, Initu Āboliņu, Māri Žagaru un Arturu Maskatu - https://failiem.lv/u/2ebnp5r6fz.

Iestudējums "Valentīna" nāk klajā ar spēcīgu radošo komandu, kas ietver gan mūzikas, gan operas talantus. Šis operas pārlikums uz skatuves sola piedāvāt ne tikai skaņas un vizuālo baudījumu, bet arī iespēju piedzīvot un izprast dziļus un sarežģītus tematus, kas raksturīgi Valentīnas Freimanes dzīves un laikmeta kontekstam.

‘’Manā operā “Valentīna” risinātās tēmas – Latvijas vēstures dramatiskie līkloči, cilvēku morālā atbildība sabiedrības, savas ģimenes un valsts priekšā, demokrātijas ideālu aizsargāšana – kļūst arvien aktuālākas arī šodien, droši vien vēl vairāk nozīmīgas nekā pirms desmit gadiem, kad, balstoties reālā, izcilas personības Valentīnas Freimanes dzīvesstāstā, radīju šo darbu. Man bija tā laime un gods pazīt Valentīnu personīgi, iedvesmoties no viņas ideāliem un uzskatiem par cilvēka cienīgu dzīvi. Viņa bija īsts renesanses cilvēks ar milzīgu gara bagātību, enciklopēdiskām zināšanām un dvēseles viedumu. Tieši tādēļ ļoti priecājos, ka par Valentīnu domāsim atkal, skatoties šī darba jaunu muzikālu un skatuves versiju’’, stāsta Arturs Maskats, komponists.

Monoopera "Valentīna" aicina skatītājus piedzīvot mīlestības un pārmaiņu pilno laikmetu, iegrimt dziļi vēsturē, kultūrā un personīgajās cīņās, kuras simbolizē šīs izcilās sievietes dzīve.

Starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pirmās operas «Valentīna» pasaules pirmizrāde notika 2014.gada 5.decembrī, kļūstot par vienu no nozīmīgākajiem Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. – kultūras programmas notikumiem. Operas libretu veidoja Arturs Maskats un dzejniece Liāna Langa pēc Valentīnas Freimanes autobiogāfiskā romāna «Ardievu, Atlantīda!» (2010) motīviem. Pārņemot Eiropas Savienības Padomes prezidentūru, opera "Valentīna" tika iekļauta Latvijas publiskās diplomātijas un kultūras programmā. «Valentīna» joprojām ir viens no īpašajiem notikumiem, kas aizvien tiek pieminēts Latvijas–Vācijas kultūras attiecībās un diplomātu aprindās.

Ineta Sipunova strādājusi ar labākajiem teātra un operas režisoriem Rīgā, Milānā, Berlīnē, Zalcburgā, Vīnē, Maskavā un Sanktpēterburgā, t.sk. veidojusi videoprojekcijas režisora Alvja Hermaņa iestudētajām operām Milānā “Madama Butterflay”, Vīnē “ Parsifāls”, Zalcburgas festivālā “Trubadūrs”, Berlīnes Komiskajā operā “Così fan tutte” un “Jenūfa” La Monnaie teātrī Briselē. Veidojusi videomākslas objektus Francijā, Somijā (Raumas biennālē), Vācijā (festivālā Ars Novi) u.c.

Izrādē piedalīsies operdziedātāja Sonora Vaice (soprāns), Gidons Grīnbergs (vijole), Inita Āboliņa (akordeons) un Māris Žagars (klavieres). Režisore Sonora Vaice, horeogrāfe Ieva Kemlere, kostīmu māksliniece Antra Hanna Elerta («Cinnamon»), multimediju māksliniece-scenogrāfe Ineta Sipunova, stepa dejas treneris-konsultants Māris Pūris, grima māksliniece Liāna Repule, gaismu mākslinieks Ivars Vācers, video filmēšanas asistenti Adams Vaicis un Marks Frīdbergs, producente Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Iestudējums top ar VKKF un Rīgas domes līdzfinansējumu, kostīmus nodrošina Rīgas kinostudija.

Izrādi rudenī varēs noskatīties arī vairākās Latvijas pilsētās, sekojiet līdzi informācijai operetesteatris.lv un sociālajos tīklos.

Biļetes uz pirmizrādi «Biļešu Paradīzē»:https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/133986