Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Kulakovam veltītajā lielkoncertā piedalīsies viņa meita Justīne, grupa «Skaļā Daba», Trīs tenori un citi mākslinieki

Redakcija
Redakcija

14. maijā plkst.19 «Arēnā Rīga» lielkoncertā «Sirds kā pērkondārds» pulcēsies nesen mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas «Pērkons» radītāja un līdera Jura Kulakova draugi un domubiedri mākslā un dzīvē, lai pieminētu izcilo latviešu mūzikas dižgaru viņa piedzimšanas mēnesī.

Koncertā piedalīsies: grupas «Pērkons», «Instrumenti», «DAGAMBA», «Menuets», Liepājas Simfoniskais orķestris, dziedātājs Nauris Puntulis, ģitārists Armands Alksnis, Trīs Latvijas tenori, Jura Kulakova meita – vijolniece Justīne Kulakova-Sypniewski, mūziķi Ainars Virga, Uldis Marhilevičs, flautiste Liene Sējāne, RTU vīru koris «Gaudeamus», Rīgas doma meiteņu koris «TIARA» diriģentes Airas Birziņas vadībā un daudzi, daudzi citi mākslinieki. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – mūziķis Reinis Sējāns.

Vakaru iesildīs grupa «Skaļā Daba», kurā apvienojušies seši jauni un enerģiski mūziķi, kurus vieno ne tikai prieks kopā spēlēt, bet arī mīlestība pret dzīvu latvisku rokmūziku un tās turpināšanu, un lološanu jaunradē. «Mūsu pirmais koncerts bija Rojā, 2021.gada «Kulakova naktī», un kopš tās reizes Jura mūzika mūsu repertuārā ir bijusi vienmēr,» stāsta grupas bundzinieks Kristaps Ruņģis («Pērkona» bundzinieka Ikara Ruņģa dēls) un piebilst: «Bez Jura mūzikas mūsu grupai pat nebūtu nosaukuma «Skaļā Daba», jo to iedomājās grupas solists Matīss Mateuss-Kalniņš, kamēr 2021.gada «Kulakova naktij» gatavojām dziesmu «Klusā daba ar akācijām».» Grupā muzicē Matīss Mateuss-Kalniņš (vokāls), Kristaps Ruņģis (sitaminstrumenti), Gustavs Gailītis (ģitāra), Reinis Rudens (ģitāra), Edvards Jānis Treijs (basģitāra) un Melisa Debora Kaškura (taustiņinstrumenti). Viņu izpildījumā skanēs «Pērkona» dziesmas «Troksnis», «Šeiks pie loga», «Klusā daba ar akācijām» u.c.

Jura Kulakova devums latviešu mūzikā ir tik bagātīgs, ka paies vēl gadu desmiti, līdz tiks līdz galam apgūts viņa radošais mantojums. Vispirms, protams, viņš ir Pērkontēvs, rokmūzikas urdošais nemiera gars, kura mūzika, šķiet, nākusi tiešā ceļā no mūsu tautas ģenētiskā koda un aiziet tiešā ceļā uz klausītāju sirdi. Tāpēc daudzas Jura Kulakova radītās un grupas «Pērkons« atskaņotās dziesmas nu jau ir kļuvušas par «gandrīz tautasdziesmām». Taču Jura Kulakova ģēnijs ir radījis arī grandiozas kantātes, smalki niansētus kamermūzikas ciklus, rokoperas, mūziklus, elegantu un pārsteidzošu mūziku teātrim un kino, izcilas kordziesmas, – viņa radošuma spektrs ir patiesi neaptverams, un katra krāsa tajā mirdz izcili spoža un tīra.

Koncerts «Sirds kā pērkondārds» būs Latvijā pazīstamu mūziķu, rokgrupu, koru un orķestru – Jura draugu, radošās dzīves līdzgaitnieku, sekotāju un mācekļu – veltījums izcilajam komponistam, viņa nepieradinātajai un nepieradināmajai dzīvei un mūzikai, kura nu jau paaudzēs iedvesmo, aizrauj, liek just, domāt un būt – būt sev pašam. Dziļa filozofija un smalka ironija, alkaina dzīves mīlestība un smeldzīgas skumjas, bezkompromisa patriotisms, absolūta domas brīvība un bohēmiska neatkarība dzīvē un mākslā – tāds bija Juris, un tāda ir un mūžīgi būs viņa mūzika, uz kuras spārniem viņš ir aizlidojis nemirstībā. Tāpēc atcerēsimies Juri tā, kā viņš to būtu gribējis: kopā ar kazu kāpsim debesīs, skumsim svaigā rasā zālē, skaitīsim uguņus uz katra kalna, kur mēs šovasar dzīvosim, spridzināsim un pērkonīgi dārdēsim, sauksim: «Gulbi, gulbi!» un skaidri zināsim, kas jādara ar rokām tad, kad krauklīt’s sēž stabiņā, pašā staba galiņā!

Ieeja koncerta norises vietā sāksies no plkst.18, plānotais koncerta garums – 1 stunda un 40 minūtes.

Biļetes uz koncertu var iegādāties «Biļešu paradīzes» tīklā.