Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


“EOLIKA” ieraksta jaunu dziesmu un dodas 40 gadu jubilejas koncerttūrē

Redakcija
Redakcija

7. augustā ar vērienīgu koncertu Saulkrastu estrādē leģendārā grupa “EOLIKA” ieskandinās savu 40 gadu jubilejai veltīto koncerttūri. Gan šajā koncertā, gan koncerttūres turpinājumā koncertos, kas notiks Saldū, Alūksnē, Ikšķilē, Rēzeknē, Cēsīs un, protams, Dzintaru koncertzālē skanēs grupas populārākās dziesmas (un ne tikai), un uz skatuves, kā allaž, kāps lieliskais četrinieks – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals.

Par godu jubilejas koncerttūrei un leģendārajam kvartetam tapusi un ierakstīta jauna dziesma «Atkal esam mēs kopā» (Borisa Rezņika mūzika, Valda Pavlovska teksts). «Pēdējos gados jau reti rakstu jaunas dziesmas, bet šoreiz par godu tam, ka dodamies tūrē un visi joprojām esam kopā, uzrakstīju dziesmu,» saka komponists un grupas dibinātājs B. Rezņiks, kurš arī pats plāno piedalīties visos jubilejas koncerttūres koncertos. «Tie ir mani zelta gadi, mani skaistākie gadi, un patiesībā «Eolika» ir puse mana mūža, pat nerēķinot skaitliski. Tie ir bijuši neskaitāmi koncerti un koncertbraucieni, un esmu ļoti priecīgs un gandarīts, ka šī mūzika un dziesmas cilvēkiem patīk joprojām.»

Dziedātāja Olga Rajecka uzsver: «Esam pateicīgi visiem faniem, kas bijuši kopā ar mums šos 40 gadus; esam pateicīgi par to, ka joprojām visi četri esam kopā un koncertējam un ka mums ir izdevies jūs iepriecināt ar savām dziesmām. Un, protams, Borisam Rezņikam, kurš arī piedalīsies mūsu jubilejas koncertos!»

Atkal esam mēs kopā

Jubilejas koncertos piedalīsies grupa «Eolika», saksofonista Zinta Žvarta vadītais pūtēju ansamblis un instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā. Turklāt, kā atklāj jubilāri, skanēs ne tikai grupas populārākās dziesmas, bet arī daudzi mazāk pazīstami skaņdarbi no grupas pastāvēšanas laikā tapušajām koncertprogrammām. «Būs arī ļoti daudz lielāku un mazāku pārsteigumu! Svinēsim kopā ar visu četru paaudžu klausītājiem, kuriem esam koncertējuši šos četrdesmit gadus,» aicina O. Rajecka.

Populārais kvartets, kurā joprojām muzicē Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Viktors Zemgals un Dainis Dobelnieks, tika dibināts 1980.gada vasarā, un turpmākos piecus gadus «Eolika» bija viena no populārākajām Latvijas grupām. Šajā laikā tapa grupas lielākie hīti: «Zemeņu lauks», «Pasaule, pasaulīt», «Āgenskalna tirgus rīts» u.c., kā arī iznāca otrā lielā skaņuplate, kurā tika ierakstītas tobrīd grupas populārākās dziesmas. Savas pastāvēšanas laikā kvartets «Eolika» sniedzis vairāk nekā 4000 koncertu, un to droši var dēvēt par vienu no latviešu estrādes mūzikas simboliem.

Grupas jubilejas koncerti notiks:

7.augustā plkst. 19.00 Saulkrastu estrādē
13.augustā plkst. 19.00 Cēsu pils parka estrādē
15.augustā plkst. 18.00 Saldus Kalnsētas parka estrādē
20.augustā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē
25.augustā plkst. 19.00 Dzintaru Koncertzālē
28.augustā plkst. 19.00 Alūksnes estrādē
4.septembrī plkst. 19.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē
11.septembrī plkst.19.00 Rojas brīvdabas estrādē
2.oktobrī plkst.18.00 koncertzālē “Lielais Dzintars”
16.oktobrī plkst.18.00 Jelgavas Kultūras namā
31.oktobrī plkst. 19.00 Latgales Vēstniecībā GORS
13.novembrī plkst. 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā.