Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Ekoloģiskās mūzikas orķestra “DUCELE” piecgades koncerttūre “MONIKA” 2022

Redakcija
Redakcija

Tikai astoņi vasarīga noskaņojuma iedvesmoti ekoloģiskās mūzikas orķestra “DUCELE” piecgades pastāvēšanas - pop, folk, hipster, svinger roka mūzikas žanra, joku plēšanas un citu izdarību iedvesmoti koncerti!

17. septembris. Sestdiena.
19:00 Mazmežotnes muižā

29. septembris, Piektdiena.
19:00 Aizkraukles Kultūras centrs

1. oktobris, Sestdiena.
19:00 Balvu Kultūras un atpūtas centrs

2. oktobris. Svētdiena.
16:00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams, jaunā ēka

6. oktobris, Ceturtdiena.
19:00 Smiltenes pilsētas Kultūras centrs

7. oktobris. Piektdiena.
19:00 Mālpils Kultūras centrs

15. oktobris, Sestdiena.
19:00 Limbažu Kultūras Nams

21. oktobris, Piektdiena.
18:30 Gulbenes Kultūras Centrs

Savos piecos pastāvēšanas gados “DUCELE” ar sponsoru un izdevēja “Mic Rec” atbalstu ir laidusi klajā jau trīs studijas mūzikas albumus:
1. ”Tā Viš I”
2. “Tā Viš I 2”
3. “Ducele – Trīs no Pārdaugavas dziesmas”.

Dziesmām – “Kad Tie Zēni Prūšos Gāja”, “Meitiņas Dziedāja”, “Jezups”, “Div` Dzelteni Kumeliņi”, “Šitā Zēni Dzīvodami”. “Monika”, “Lienīte”, “Simtiņš”, “L.L.A.”, “Ratiņš”, “Kaimiņš”...., liela daļa koncertu apmeklētāju parasti dzied līdzi, neskopojoties ar aplausiem.

Kopīga dziedāšana, izsmiešanās, fotografēšanās, autogrāfi, iespēja iegādāties “DUCELE” mūzikas albumus un Noras Ikstenas, Viļņa Baumaņa grāmatu “Trīs no Pārdaugavas”..., tas viss ir paredzēts divdaļīgās koncertprogrammas “MONIKA” ietvaros.

Pirmajā daļā – Ducele – “Trīs no Pārdaugavas dziesmas”
Starpbrīdī – fotografēšanās un autogrāfi
Otrajā daļā – Ducele – “Populārākās un atpazīstamākās dziesmas”
Atvadoties - fotografēšanās un autogrāfi

Divdaļīgās koncertprogrammas pirmajā daļā Jūs dzirdēsiet latviešu trimdas mūziķu grupas “Trīs no pārdaugavas” dziesmas, kas priecēja vai satrauca trimdas latviešus 20. gadsimta 70. un 80. gados jaunās skaņās. Dziesmu teksti, muzikālais materiāls un “Duceles” vīru dziesmu pieteikumi ir īpaši aktuāli un nozīmīgi pašreizējo ģeopolitisko norišu kontekstā Latvijā un ārpus tās robežām. Padomju laikā grupas “Trīs no Pārdaugavas” mūzikas albumus nelegāli ieveda un izplatīja Latvijā, jo tie bija aizliegti. Par to klausīšanos draudēja padomju iekārtas izrēķināšanās un represijas...

“Trīs no Pārdaugavas” bija unikāla prasme samaisīt kopā tautas dziesmas galda dziesmas un pašu oriģināldziesmas, daudzām no kurām bija nopietni patriotisks piesitiens. Tādā puspajokam pusnopietnā veidā viņi uzrunāja tēmas, kas no trimdas organizāciju nacionālpolitiskā viedokļa bija svarīgas un gāja pie sirds sabiedrībai kā trimdā, tā arī tautai Latvijā – patriotisma audzināšana smeldzīgās dziesmās par dzimteni Latviju un padomju sistēmas izsmiešana tādās jestrākās nacionālākās kompozīcijās, kā piemēram, par kaimiņu, “kas lepni dzīvo mūsu dārziņā, bet pienāks laiks un uzkrājies būs tvaiks un kaimiņam būs rēķins jāmaksā!”: tā PBLA izpiddirektors R. Eglītis. PBLA ir izteikusi pateicību grupas “Ducele” mūziķiem un izdevniecībai “MicRec” par bijušās trimdas grupas muzikālā mantojuma uzturēšanu un popularizēšanu mūsdienās.

“Mēs visi zinām Čikāgas piecīšus, bet mums ir piemirsušās dažas citas latviešu trimdas grupas, kuras ir uzturējušas mūsu tautas netkarības garu Latvijas okupācijas laikā. Kopā ar grupas Ducele dalībniekiem nolēmām, ka nepelnīti aizmirsti ir Trīs no Pārdaugavas, kuru dziesmas izmantojām veidojot savu jauno programmu. Grupas līderim Vilnim Baumanim piemītošā smalkā pašironija ir lieliska latviešu tautas rakstura īpašība, kuru cauri gadsimtiem visvisādi no mums ir centušies iznīdēt dažādi kungu kungi un iekarotāji! Vilnim to ir izdevies iznest cauri visai savai radošajai dzīvei.”: grupa Ducele.

Grupā “Ducele” muzicē Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Artūrs Uškāns un Mārcis Kalniņš.