Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Andreja Žagara Kultūras attīstības fonds izsludina divus unikālus koncertus Rīgā

Redakcija
Redakcija

Andreja Žagara Kultūras attīstības fonds ar lielu prieku paziņo par gaidāmo Bostonas Simfoniskā orķestra (BSO) un tā mākslinieciskā vadītāja Andra Nelsona Eiropas turneju, kas ietver vienpadsmit koncertus četrās pilsētās no 8. līdz 24. maijam. Šī turneja, kas veltīta izcilā komponista Dmitrija Šostakoviča mūzikai, ir īpaša ar to, ka pirmo reizi BSO uzstāsies Rīgā – Nelsona dzimtajā pilsētā.

Koncertu programmā tiks izpildīti Šostakoviča darbi, godinot komponista nāves 50. gadadienu. Turneja sākas ar koncertiem Vīnes prestižajā Musikverein zālē 8. un 9. maijā, turpinās Prāgā, kur BSO pēdējo reizi uzstājās 1993. gadā, un beidzas Leipcigā ar astoņu dienu rezidenci Šostakoviča festivālā.

"Ziņa, ka pasaules slavu un atzinību guvušais rīdzinieks Andris Nelsons atgriezīsies savā dzimtajā pilsētā Rīgā ar Bostonas Simfonisko orķestri, ir grandioza – tas būs liels notikums un Rīgai ir gods līdzdarboties, lai tas īstenotos. Rīga ir lepna būt viena no pilsētām, kurās Eiropas turnejas ietvaros uzstāsies izcilie mākslinieki, un šāda mēroga kultūras notikums būs iespēja Rīgas kā kultūrtūrisma galamērķa popularizēšanai ārvalstīs. Vienlaikus darīsim visu, lai Bostonas Simfoniskā orķestra un Andra Nelsona uzstāšanās Rīgā būtu svētki pilsētā un to pēc iespējas plaša auditorija varētu piedzīvot pilsētas ārtelpā," uzsver Rīgas mērs Vilnis Ķirsis.

BSO pirmā uzstāšanās Rīgā būs nozīmīga ar to, ka Nelsons, kurš savas diriģenta gaitas uzsāka Latvijas Nacionālajā operā, atgriezīsies savā dzimtenē kopā ar orķestri, lai atklātu Rīgas iedzīvotājiem un viesiem Šostakoviča mūzikas dziļumu un emocijas. Koncertā piedalīsies izcilā latviešu vijolniece Baiba Skride, kura izpildīs Šostakoviča dramatisko Vijoles koncertu Nr. 1. Skride, ilggadēja Nelsona sadarbības partnere, jau 2013. gadā debitēja kā soliste ar BSO, atskaņojot šo pašu skaņdarbu.

Andris Nelsons, BSO mākslinieciskais vadītājs, komentē: "Bostonas Simfoniskā orķestra mūziķi un es esam sajūsmā par atgriešanos Eiropā, lai dalītos mūsu kaislībā pret Dmitrija Šostakoviča mūziku. Šī turneja būs īpaša ar mūsu pirmo uzstāšanos manā dzimtajā Rīgā. Es ļoti priecājos par šo iespēju atklāt BSO brīnišķīgās prasmes Latvijas klausītājiem un parādīt mūsu orķestrim Latvijas kultūru, vēsturi un viesmīlību."

BSO prezidents un izpilddirektors Čads Smits piebilst: "Andra Nelsona un BSO desmit gadus ilgā Šostakoviča mūzikas izpēte ir apliecinājusi, cik aktuāli un izteiksmīgi šī mūzika runā mūsu laikos. Mēs esam lepni būt par šīs svarīgā repertuāra kultūras vēstniekiem tādās skaistās mūzikas galvaspilsētās kā Vīne, Prāga un Rīga. Mēs arī ar nepacietību gaidām iespēju atkal sadarboties ar Gewandhaus orķestri Šostakoviča festivālā Leipcigā, lai apstiprinātu šīs mūzikas mūžīgās humānisma un cerības vērtības."

Biļešu tirdzniecība uz šo nozīmīgo notikumu tiks uzsākta šī gada rudenī.