Gidons Krēmers, Georgijs Osokins un KREMERATA BALTICA atkal tiksies ar saviem klausītājiem Cēsīs
Sestdien, 13. jūnijā, pēc trīs mēnešu pārtraukuma ar pirmajiem teju 100 klausītājiem zālē Cēsīs notiks pirmais dzīvais akustiskais koncerts “Viva la musica!”. Koncertzālē “Cēsis” ik gadu jūnijā viesojas pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais orķestris Kremerata Baltica, un, neskatoties ne uz ko, arī šovasar tradīcija var turpināties – šķērsojot robežas tiešā un pārnestā nozīmē uz lielās skatuves tiksies Kremerata Baltica Lietuvas un Latvijas kameransambļi ar solistiem. Uzticīgajiem klausītājiem kopā ar Kremerata Baltica solistiem muzicēs vijolnieks Gidons Krēmers, pianists Georgijs Osokins, soprāns Gunta Gelgote un klarnetists Andrius Žiūrs. Programmā Antonio Vivaldi, Pētera Vaska, Gijas Kančeli, Filipa Glāsa un Osvaldo Golihova skaņdarbi jaunos lasījumos.
‘’Mūzika ir pārvarējusi šī palēninātā, neparastā laika robežas, un atkal Koncertzālē “Cēsis” tā skanēs dzīva un nepastarpināta. Mūsu klausītājiem atkal būs iespēja klātbūtnē izjust saikni ar māksliniekiem un baudīt neizmērojamo mūzikas spēku,” gandarījumu par iespēju atsākt koncertdarbību pauž Koncertzāles “Cēsis” mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.
Kamerorķestra Kremerata Baltica devīze ir “Searching for music - meklējot mūziku …”., un radošie meklējumi netika pārtraukti arī ilgstošās sociālās distancēšanās laikā. Orķestra solisti - Giedre Dirvanauskaite, Kristaps Pētersons, Alīna Vižine un Zane Kalniņa, ir strādājuši pie solo un kamermūzikas programmām, un, izmantojot pirmo iespēju visiem atkal sanākt kopā, Kremerata Baltica ar prieku dāvā savus ražīgā darba augļus klausītājiem.
Viena no koncertdaļām veidota mēģinājumos Lietuvā, apvienojoties orķestra solistu lietuviešu grupai un soprānam, Lielās mūzikas balvas laureātei, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā savulaik studējušajai Guntai Gelgotei un klarnetistam Andriusam Žiūram. Savukārt, Kremerata Baltica latviešu mūziķiem strādājot Latvijā, radīta programma kopsadarbībā ar pianistu Georgiju Osokinu.
Gaidāmajam koncertam “Viva la musica!” (Lai dzīvo mūzika!) izvēlēti skaņdarbi, kas ikvienam klausītājam ļaus sajust patieso mūzikas spēku. Dzirdēsim “Vasaru” no Antonio Vivaldi cikla “Gadalaiki” Maksa Rihtera skatījumā, Pētera Vaska “Klusuma augli” Georgija Osokina aranžijā un Filipa Glāsa 3. simfoniju stīgu sekstetam. Pāri visam - opuss “Cik lēns vējš” - skumjš vēstījums ar Emīlijas Dikinsones dzeju, kas ietērpta Argentīnas komponista Osvaldo Golihova mūzikā.
Latviešu pianists Georgijs Osokins ir jaunākais Osokinu dinastijas pārstāvis. Pēc fināla Šopēna konkursā Varšavā 2015. gadā viņš kļuva par mūzikas pasaules sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus "izcils, neparedzams un revolucionārs».
2019. gada maijā Gidons Krēmers nāca klajā ar paziņojumu, ka Georgijs kļuvis par orķestra Kremerata Baltica rezidējošo viesmākslinieku – līdzās franču pianistam un komponistam Likā Debargam kā pirmais orķestra 22 gadu pastāvēšanas vēsturē.
Šobrīd G. Osokins ir visvairāk koncertējošs Latvijas pianists, aizvadītajā gadā sniedzot nozīmīgas debijas Berlin Konzerthaus, Elbphilharmonie Lielajā zālē, uz prestižajos festivālos Klavier-Festival Ruhr un Bern International Piano Series. Kopš 2018. gada viņš regulāri uzstājās kopā ar Gidonu Krēmeru, un pēc koncertiem Vācijā, Lielbritānijā, Krievijā un Francijā gaidāmas tūres arī Āzijā un ASV.
Soprāns Gunta Gelgote apguvusi kordiriģēšanu Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā, bet vokālo mākslu studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Andžellas Gobas. Viņas dziedājumu raksturo plašs tematiskais spektrs un dzidrs,gaišs dziedājums. Latvijā jau vairākus gadus pazīstams domubiedru ērģelnieces Kristīnes Adamaites, saksofonista Arta Sīmaņa un Guntas Gelgotes saskanīgais trio, kas 2008. gadā tika izvirzīts Lielajai mūzikas balvai nominācijā “Gada koncerts”. Gunta Gelgote ir Lielās mūzikas balvas 2009 laureāte kategorijā “Gada debija”.
Lietuviešu klarnetists Andrius Žiūrs ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. Studējis ASV un aktīvi piedalījies meistarklasēs. Mūziķis kā solists uzstājies ar daudziem orķestriem un kameransambļiem, piedalījies festivālos Lietuvā, Latvijā, Krievijā, Francijā, Dānijā un Zviedrijā. Kopš 1998.gada Žiūrs strādā Lietuvas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī.
Biļešu skaits ir ierobežots un tās nopērkamas internetā Īsta biļešu paradīze - biļetes uz vairāk nekā... vai “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās Latvijā, kas šobrīd ir atvērtas. Koncertzāles “Cēsis” kase, diemžēl, pagaidām ir slēgta un būs atvērta vien koncerta dienā, vienu stundu pirms pasākuma.
Apmeklētāju ievērībai!
Zālē sēdvietas ir izvietotas atbilstoši noteiktajiem drošības pasākumiem un ievērojot distanci. Apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības būs iespējas apsēsties blakus, ievērojot noteikto attālumu no blakussēdošajiem klausītājiem.
Gan koncertzāles telpās, gan ārpus tām apmeklētājiem jāizvairās no drūzmēšanās un obligāti jāievēro savstarpēja divu metru distance. Izņēmums ir vienas mājsaimniecības iemītnieki.
Koncertzāles "Cēsis" telpās tiks nodrošināta divu metru distances ievērošana starp apmeklētājiem, norises vietas darbiniekiem un pasākuma apkalpojošo personālu.
Koncerta norises vietā tiks nodrošināta brīva pieeja roku dezinfekcijas līdzekļiem.
Aicinām apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.