Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


«AUĻI» dodas divdesmit gadu jubilejas tūrē «Deviņvīru spēks»

Redakcija
Redakcija

Svinot 20 gadu jubileju, 2023.gada rudenī dūdu un bungu grupa «Auļi» aicina klausītājus koncertu sērijā «Deviņvīru spēks» atskatīties uz paveikto. Pirmais jubilejas tūres koncerts notiks jau 29.septembrī Kultūras centrā «Ulbrokas Pērle».

Grupas līderis Kaspars Bārbals teic: «Šajos gados esam veiksmīgi sadarbojušies ar dažādiem dziedātājiem no dažādām pasaules valstīm, un šādu sadarbību vēlamies atspoguļot arī mūsu koncertos. Saprotot, ka nevarēsim uzaicināt visus mūsu draugus uz katru tūres koncertu, esam izstrādājuši unikālu risinājumu: «Auļi» uzstāsies dzīvajā, bet dažādi dziedātāji pievienosies caur video ekrānu. Piedzīvosim atkalredzēšanos ar mongoļu rīkles dziedātāju Batzorig Vaanchig, madagaskariešu dziedātāju Kilema un daudziem citiem. Arī «Tautumeitas» neizpaliks! Savas darbības laikā «Auļi» izdevuši vienpadsmit mūzikas albumus. Klausoties dziesmas un stāstus, kā arī, skatoties video, koncertu apmeklētājiem būs iespēja kopā ar «Auļiem» izdzīvot spilgtākos divdesmitgades mirkļus.»

Kā īpašs viesis jubilejas koncertos piedalīsies dziedātājs Andrejs Planders, kurš jau pašā pirmajā Auļu albumā iedziedāja leģendāro «Sūda dziesmu»: «Divdesmit gadu laikā – kopš pašiem «Auļu» sākumiem – mani ceļi ir bieži krustojušies ar šo grupu. Tāpēc esmu priecīgs, ka beidzot esmu kļuvis par pilntiesīgu grupas dalībnieku!» Savukārt komponists Mārtiņš Miļevskis pauž: «Lai gan nebiju klāt «Auļu» pirmsākumos, beidzamajos desmit gados esmu aktīvi iesaistījies grupas darbībā gan kā mūziķis, gan komponists. Īpaši lepojos ar kompozīcijām, kurās esmu spējis apvienot «Auļu» vareno skanējumu ar dziedātāju balss kolorītu. Koncertos piedalīšos ne tikai kā instrumentālists, bet arī kā dziedātājs.»

«Speciāli koncertprogrammai «Deviņvīru spēks» sadarbībā ar meistaru Rihardu Valteru esam radījuši jaunu lielo celma bungu, kas ir vēl lielāka par iepriekšējo. Bungas radīšanas procesu varēja vērot «Auļu» sociālajos tīklos, un tā būs redzama un dzirdama mūsu koncertos,» atklāj bundzinieks Kaspars Indrēvics, savukārt grupas dalībnieks – video operators un dūdinieks Gatis Indrēvics – pauž: «Man kā «Auļu» dalībniekam vienmēr ir bijis svarīgi līdzās Auļu mūzikai radīt arī iespaidīgus mūzikas video, kur izceltas «Auļu» bungu un dūdu īpatnības un Latvijas dabas skaistums. Manis veidotie video darbi būs izteiksmīgs papildinājums «Auļu» dzīvajam izpildījumam tūrē.»

Grupa «Auļi» dibināta 2003.gada maijā, kad Mikus Čavarts apvienoja tobrīd aktīvākos dūdu un celma bungu spēlētājus Latvijā. Arī grupas nosaukumam ir divas nozīmes: zirgu auļi, kuri mums saistās ar bungu ritmiem, un aulis kā sens kokā uzvelkams bišu strops. Bišu skaņā saklausāma dūdām līdzīga dūkšana.

Šo gadu laikā «Auļu» sastāvs nedaudz mainījies, un bijusi arī iespaidīga sadarbība ar citiem mūziķiem, taču šobrīd «Auļu» aktīvajā sastāva dzirdami bundzinieki Kaspars Indrēvics, Mārtiņš Miļevskis, Edgars Krūmiņš, Edgars Kučiks, dūdinieki Kaspars Bārbals, Edgars Kārklis, Leanne Barbo, Gatis Indrēvics, Normunds Vaivads, basists Gatis Valters un dziedātājs Andrejs Planders.

Grupas «AUĻI» jubilejas tūres koncerti notiks:

29.septembrī plkst. 19.00 Kultūras centrā «Ulbrokas Pērle»
7.oktobrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī
13.oktobrī plkst. 19.00 Koncertzālē «Cēsis»
20. oktobrī plkst. 19.00 Līvānu Kultūras centrā
20. oktobrī plkst. 19.00 Līvānu Kultūras centrā
26.oktobrī plkst. 19.00 Ogres Kultūras centrā
27.oktobrī plkst. 19.00 Latgales Vēstniecībā GORS
28.oktobrī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā
4.novembrī plkst. 18.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā
10.novembrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”
15.novembrī plkst. 19.00 Jelgavas Kultūras namā
17.novembrī plkst. 19.00 Ventspils teātra namā «Jūras vārti»

Biļetes uz grupas «AUĻI» koncertiem var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā.