Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Sācies “Muzikālās bankas 2023” fināla balsojums par gada vērtīgāko dziesmu

Redakcija
Redakcija

2. janvārī sākās fināla balsojums par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijas Radio 2 rīkotajā aptaujā “Muzikālā banka 2023”. Līdz 15. janvārim 25 fināla dziesmas vērtēs klausītāji un “Muzikālā banka” eksperti, bet 16. janvārī tiks paziņotas tās 15 dziesmas un to izpildītāji, kuri dosies uz Daugavpili un cīnīsies par gada vērtīgākās dziesmas titulu. Pirmo reizi aptaujas vēsturē šogad uzvarētāju starp 15 fināldziesmām noteiks tikai un vienīgi klausītāju un skatītāju balsojums ceremonijas tiešraides laikā 27. janvārī īsi pēc plkst. 21.00 Latvijas Radio 2 un LTV1 tiešraidē no Daugavpils Olimpiskā centra.

““Muzikālās bankas” 2023. gada sezonas aptaujā kopumā tikušas iekļautas 150 dziesmas. Šajā sezonā aptaujā ir gan labi zināmi mākslinieki, gan jauni vārdi, kā arī mūziķi, kuri kādu laiku bija klusējuši un nu ir gatavi sniegt savu artavu popmūzikas celšanai Latvijā. Aktīvi ir bijuši ne vien paši mūziķi, bet arī klausītāji, iesaistoties topu veidošanā un nenogurstoši balsojot par saviem favorītiem. Paldies visiem, kuri atbalsta Latvijas mūziķus,” teic Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Apkopojot gada rezultātus, “Muzikālās bankas 2023” fināla balsojumā iekļuvušas šādas 25 dziesmas alfabētiskā secībā:

BAĻĻĪTE – Citi Zēni, Labvēlīgais Tips
CIK TĀLU VĒL? – Chris Noah
DZĪPAROS – Antra Stafecka, Ivo Grīsniņš Grīslis
ES GAIDU ZIEMU – Triānas Parks
GALERIJĀ – Lauris Reiniks
ILGOŠANĀS ZVANI – Astro’n’out
IR – Dzelzs Vilks
KARALIENES VALSIS (DAME LA MANO) – Prāta Vētra
LABVAKAR – Singapūras Satīns
LATGALITA – Latgalīšu reps, Felipe Gabriel
LAUZTO ŠĶĒPU KARAĻVALSTS – Dons
ĻAUJ MAN – Kautkaili
MĒS TURPINĀMIES – Sudden Lights
PAVED MANI (TUVĀK MAN PAŠAI) – Aminata
PĒRKONS PĀRIES – Aija Andrejeva
PLĒSĪGI – RAUM
RAĶEŠU ZINĀTNE – Fiņķis, Patrisha
SEVI PROJĀM DOT – Dārta Stepanova, Dagnis Roziņš
SMAIDOT – Jānis Stībelis
SPĒLĒ SAVĀ BURVJU FLAUTĀ – Intars Busulis
ŠAĻTI – Bez PVN, Diona
TIKAI SAVĀ IZTĒLĒ – Patrisha
VĒLOS DZĪVOT – ArtifexLV, Karīna Tropa, Atis Zviedris
VIŅA IR MANA TERAPIJA – Aija Andrejeva, Olga Rajecka
25 – Miks Galvanovskis

“Muzikālās bankas 2023” lielā finālbasojuma dziesmas vērtē arī neatkarīga un profesionāla žūrija, kurā piedalās komponists Zigmars Liepiņš, komponists, pianists un aranžētājs Kristaps Krievkalns, operdziedātājs Raimonds Bramanis, diriģents Aigars Meri, dīdžejs, producents un Latvijas Radio 5 mūzikas redaktors Uldis Cīrulis (DJ Monsta), trombonists un Latvijas Radio bigbenda dalībnieks Uldis Ziediņš, dziedātāja Elza Rozentāle, diriģente un dziedātāja Laura Leontjeva, mūzikas kritiķis un žurnālists Uldis Rudaks, kā arī muzikoloģe un LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Par savu mīļāko kompozīciju ikviens var balsot reizi dienā Sākums / Latvijas Radio līdz 15. janvārim. Klausītāji un žūrija noteiks 15 labākās dziesmas, kas turpinās cīnīties par gada vērtīgākās dziesmas titulu “Muzikālā banka 2023” noslēguma koncertšovā 27. janvārī tiešraidē Latvijas Radio 2 un LTV1 no Daugavpils Olimpiskā centra.

Par “Muzikālo banku”

“Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā “Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā Sākums / Latvijas Radio nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk.

Šogad “Muzikālā banka” notiks jau 24. reizi. “Muzikālā banka 2022” laurus plūca grupa “Citi Zēni” ar dziesmu “Lieka štuka”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva grupas “Sudden Lights” izpildītā dziesma “Laternas”, savukārt trešo vietu ieņēma “The Sound Poets” ar dziesmu “Pie vienas uguns”.