Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Sākas “Muzikālās bankas 2022” fināla balsojums par gada vērtīgāko dziesmu

Redakcija
Redakcija

Šodien, 3. janvārī, sākas fināla balsojums par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijas Radio 2 rīkotajā aptaujā “Muzikālā banka 2022”. Līdz 16. janvārim 25 fināla dziesmas vērtē klausītāji un “Muzikālās bankas” žūrija, bet no 17. līdz 24. janvārim balsojums turpināsies vairs tikai par 15 klausītāju iemīļotākajām dziesmām. Balsošana notiek mājaslapā muzikalabanka.lv. Gada vērtīgāko dziesmu noskaidros klausītāju balsojums “Muzikālās bankas 2022” apbalvošanas ceremonijas laikā, kas notiks 28. janvārī īsi pēc plkst. 21.00 Latvijas Radio 2 un LTV1 tiešraidē no Daugavpils Olimpiskā centra.

“Šajā “Muzikālās bankas” sezonā aptaujā tika iekļautas teju 150 dziesmas un izskanējuši 44 topi. Jāsaka, ka šogad ir klusējuši vairāki lielie mākslinieki, no kuriem daži savas jaunākās dziesmas publicējuši tikai gada izskaņā, līdz ar to vairs nevar paspēt iekļūt finālistu vidū. Lai vai kā – tas dod lielāku iespēju jaunajiem mūziķiem iekļūt finālā,” stāsta Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Apkopojot gada rezultātus, “Muzikālās bankas 2022” fināla balsojumā iekļuvušas šādas 25 dziesmas alfabētiskā secībā:

AFRODĪTE – Aminata
ATPAKAĻ – ArtifexLV un Intars Busulis
BRĪNIŠĶĪGA DIENA – Dons, rolands če
CAURI PUĶĒM – Laika upe
GADS BEZ KALENDĀRA – Prāta Vētra, Asnate Rancāne
IELAI PĀRI - Ivo Fomins, Tipa
KO VAIRĀK MAN VAJAG – MESA
KUR SAULE – Aminata, Būū
LAIKA MAŠĪNA – Katō
LATERNAS – Sudden Lights
LATVIETIS – Līvi
LIEKA ŠTUKA – Citi Zēni
LĪGAVA – Bermudu Divstūris, Auļi
MĪLESTĪBAS KONTRABANDA – MARTA
MUOSEŅA – Tautumeitas, Renārs Kaupers
PAR TEVI – AnnaKrista, Edavārdi
PASAULE TRĪC – ZeBrene, Sudden Lights
PIE UPES – Shipsea
PIE VIENAS UGUNS – The Sound Poets
SARUNĀSIM PARUNĀT – Miks Dukurs, Veiv
SĪKNAUDA – DIONA
TAVS PIESKĀRIENS – Dons
TUKŠU TAČKU – Labvēlīgais tips
TURBULENCE – RAUM
ZELTA VAŽAS – Dārta Stepanova

“Muzikālās bankas 2022” 25 fināla dziesmas vērtē arī neatkarīga un profesionāla žūrija, kurā piedalās operdziedātāja Sonora Vaice, pianists Andrejs Osokins, diriģents Jurģis Cābulis, dziedātāja un vokālā pedagoģe Beāte Zviedre, grupas “Pienvedēja piedzīvojumi” mūziķis Māris Žigats, mūziķis un komponists Aigars Voitišķis, komponiste un grupas “Latvian Voices” dziedātāja Laura Jēkabsone, komponists un producents Edgars Vilcāns, Latvijas Nacionālā teātra dziedošais aktieris Raimonds Celms, kā arī kultūras redaktors un mūzikas apskatnieks Kaspars Zaviļeiskis.

Par savu mīļāko kompozīciju var balsot reizi dienā 25 Fināldziesmas / Latvijas Radio Klausītāji un žūrija noteiks tās 15 dziesmas, par kurām turpināsies izšķirošais balsojums, izvirzot gada vērtīgāko dziesmu. Tieši šīs kompozīcijas būs dzirdamas “Muzikālās bankas 2022” noslēguma koncertšovā 28. janvārī tiešraidē Latvijas Radio 2 un LTV1 no Daugavpils Olimpiskā centra.