Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Dzīvo leģendu nakts Dundagas pilī

Redakcija
Redakcija

Dundagas pils un Mazās Mežotnes pils simbioze vakar, 29. oktobrī svinēja virsotnes punktu kopīgajā «Dzīvo leģendu naktī» Dundagas pilī. Pētera Vaska sirsnība un vienkāršība atbruņoja un ieinteresēja pat akadēmiskās kamermūzikas nespeciālistus, Regīnas Deičmanes izsmalcinātība un stila izjūta lika visiem klātesošajiem iztaisnot muguras. Bet vislielākais brīnums bija mūziķu Daces Zālites-Zilbertes, Induļa Cintiņa un profesora Alda Liepiņa sagatavotā latviešu kamermūzikas programma, kurā, nenoliedzami, dominēja Pētera Vaska skaņdarbi ar paša autora komentāriem.

Klātesošs bija arī lībiešu balss skanējums Imanta Zemzara muzikālajos meklējumos un Kurzemes vidienes – Padures tonis atskanēja Pētera Plakida mūzikā. Mūziķu sagatavotais pārsteigums – Pētera Vaska skaņas apskāviens Emīlam Dārziņa kanoniskajam «Melanholiskajam valsim» skanēja kā laimes formula, kas rezultējās Jāņa Mediņa «Sapņojumā» – par to, kas mēs esam. Pateicība visiem, kas organizēja, piedalījās un bija klātesoši. Paldies arī Dacei Savickai par «Emmas Zadiņas sklandraušiem», ko Pēteris Vasks un Deičmaņu ģimene baudīja gavilējot.

Koncerta programmā izskanēja:
Pēteris Vasks – Adagio no 2. Koncerta čellam ar stīgu orķesti «Klātbūtne» - čellam un klavierēm
- Pēteris Vasks – «Mazā vasaras mūzika» - vijolei un klavierēm
- Pēteris Plakidis – «Romantiskā mūzika» - vijolei, čellam un klavierēm
- Imants Zemzaris – «Lībiešu dziesmas» - vijolei un klavierēm
- Emīls Dārziņš – «Melanholiskais valsis» - Jāņa Ķepīša aranžējums vijolei, čellam un klavierēm
- Pēteris Vasks – «Canto perpetuo / Apogeo e coda» no klaviertrio «Episodi e Canto perpetuo»