Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 3


Video: Prezentēta Raimonda Paula mājas lapa un elektroniskais skaņdarbu katalogs

Redakcija
Redakcija
Šodien, 8. janvārī, tika prezentēta jauna Raimonda Paula mājas lapa Raimonds Pauls un elektroniskais skaņdarbu katalogs. Raimonda Paula darbu kataloga izveide līdz šim ir izrādījies grūti paveicams uzdevums. To galvenokārt sarežģī apstāklis, ka nereti vienu un to pašu melodiju komponists lietojis vairākkārt – ar latviešu un krievu tekstu, arī kā instrumentālu skaņdarbu, turklāt ne visi Raimonda Paula skaņdarbi ir ieskaņoti un izdoti. Daudzas partitūras ir atrodamas vien rokrakstos un meklējamas Latvijas Radio arhīvā, teātros, pie atsevišķiem izpildītājiem vai paša Maestro mājas bibliotēkā. Tāpēc pašreizējo kataloga versiju nevar uzskatīt par absolūti pilnīgu, tomēr ir sasniegts galvenais: apzināti un reģistrēti Raimonda Paula skaņdarbi, kas ir ieskaņoti un izdoti un kuru notis ir publiski pieejamas interesentiem. Šobrīd katalogā ir 2200 nosaukumu, taču saraksts, tiek papildināts un darbs pie kataloga turpināsies arī pēc Maestro jubilejas. Tāpat turpinās darbs pie sadaļas, kurā būs iespējams digitāli lejupielādēt līdz šim oficiāli izdotās dziesmu notis.

Jau šobrīd katalogā ir norādīta precīza informācija, kur un ar kādu reģistrācijas numuru reģistrētas apzinātās notis, no kurām daļa atrodas bibliotēkās, Latvijas Radio nošu krātuvēs un izdevniecības MicRec katalogā.

Pasākumā kopā ar pašu Maestro piedalījās kultūras ministre Dace Melbārde, „Mikrofona ieraksti” valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve, „Izdevniecība MicRec” valdes priekšsēdētājs Guntars Račs un muzikoloģe Daiga Mazvērsīte. Raimonda Paula jubilejai veltītais elektroniskais Maestro skaņdarbu katalogs tapis Kultūras ministrijas, ierakstu kompānijas „Mikrofona ieraksti” un „Izdevniecība MicRec” sadarbības rezultātā.

Epadomi TV un KultūrasVēstis.lv piedāvā videoieskatu pasākumā
Vērtējums: +1