Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 3


“Laba Daba” izziņo festivāla norises laiku un viesus no Islandes – grupu “GusGus”

Redakcija
Redakcija

Šogad Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” norisināsies jau četrpadsmito reizi, šoreiz neierastā laikā no 12. līdz 14. jūlijam. Uz festivāla piecām skatuvēm uzstāsies gan pašmāju, gan ārvalstu mūziķi, teātra, dejas un performanču mākslinieki. Šodien tiek uzsākta biļešu tirdzniecība un izziņoti arī pirmie festivāla viesi – vieni no pieprasītākajiem elektroniskās mūzikas izpildītājiem – grupa “GusGus”.

Pirmo reizi festivāls norisināsies jūlijā un pulcēs vairāk nekā piecdesmit mūzikas apvienības un dīdžejus, kā arī būs skatāmas teātra izrādes, performances un dzejas lasījumi, kino, radošās darbnīcas, sporta spēles, notiks amatniecības tirgus, būs iemīļotais “Dzīvo sapņu dārzs” un daudz citas radošas aktivitātes. Festivāla “Laba Daba” norises vieta paliks nemainīga – Cēsu novada, Līgatnes pagasta, Ratniekos - Latvijas Universitātes atpūtas komplekss “Ratnieki”. Jāuzver, ka “Laba Daba” ir vienīgais lielais mūzikas festivāls, kas norisinās ārpus pilsētvides un piedāvā brīvdienas pie dabas, skaistā Gaujas Nacionālā Parka teritorijā.

“GusGus” - Unfinished Symphony

Kā pirmie festivāla mākslinieki, tiek izziņoti Islandes elektroniskās mūzikas apvienība “GusGus”. Viņi savu darbību uzsāka 1995. gadā, kad iznāca viņu pirmais albums “Gus Gus”, līdz šim izdoti 12 albumi, teju 40 singli un video. “GusGus” savā mūzikā atklāj plašu eksperimentālu, inteliģentās deju mūzikas pasauli, apvienojot dažādus virzienus sākot no triphop, tehno un house. “GusGus” arī veidojuši remiksus Bjorkai, “Depeche Mode”, “Moloko”, “Sigur Ros” un citiem pasaulē labi zināmiem māksliniekiem. Pērnā gada nogalē grupa izdevusi jaunāko albumu “DanceOrama”, tajā mūziķi turpina eksperimentēt savās muzikālajās izpausmēs, dodoties ārpus ierastajiem žanriem.

Drīzumā tiks izziņota Latvijas mākslinieku muzikālā programma un vēl vairāku ārvalstu viesu vārdi. Lielajā šķūnī, jeb uz “Suņa” skatuves plānota plaša teātra, dejas izrāžu un performanču programma, savukārt filmu programma notiks “Kino zālītē” sadarbībā ar Rīgas starptautisko īsfilmu festivālu “2Annas” un būs skatāms īpaši piemeklēts tematisko īsfilmu maratons. Neiztrūkstoši festivāla centrālajā laukumā būs LR6 - LU Radio NABA skatuve un tiešraides studija 36 stundu garumā.

Festivāla skatuvju programma un paralēlo norišu klāsts tiks regulāri papildināts un būs skatāms labadaba.lv un festivāla sociālo tīklu platformās.

Festivāls šogad īstenos vēl pieejamāku biļešu tirdzniecības praksi – ģimenēm draudzīgas cenas – būs pieejamas pusaudžu un studentu biļešu kategorijas. Kā ierasts, bērniem līdz 13 gadiem ieeja ir bez maksas un visiem biļešu īpašniekiem telšu pilsētiņā dzīvošana bez papildus maksas. No šodienas, pirmajiem 100 interesentiem biļetes par viszemāko cenu.

Uzsākta biļešu tirdzniecība vietnēs labadaba.lv un Tickets for concerts, shows and other events -...

Festivālu nemainīgi organizē Pilna servisa pasākumu aģentūra “Pareizā Ķīmija” un Radio NABA.