Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 3


LTV pirmizrādīs dokumentālo filmu “NHL ķīmija. Ozo un Elvis”

Redakcija
Redakcija

Latvijas Televīzijā (LTV) š.g. 13. maijā pulksten 18.30 LTV7 pirmizrādīs dokumentālo filmu “NHL ķīmija. Ozo un Elvis” (2023, režisors un scenārija autors Raimonds Gekišs). Filmā satiekas divas hokeja personības – Sandis Ozoliņš un Elvis Merzļikins – un dalās stāstos par personīgo pieredzi Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

“Nokļūt NHL ir daudzu hokejistu sapnis, bet ne katram tas ir sasniedzams savā dzīves laikā. Filma ļaus ielūkoties Ozoliņa un Merzļikina vidē, atmiņu dzīlēs un arī šī brīža aktualitātēs. Ceru, ka skatītājiem izdosies sajust emocionālo vēstījumu, ko pauž šo vīru stāsti,” teic filmas režisors un scenārija autors Raimonds Gekišs.

Dokumentālais stāsts “NHL ķīmija. Ozo un Elvis” paver priekškaru uz to, kas notiek pasaules zināmākajā hokeja līgā un kā izdodas radīt iespaidīgu “produktu”, ko novērtē miljoniem hokeja cienītāju visā pasaulē. Vārds “produkts” lietots apzināti, jo arī viens no stāsta varoņiem Sandis Ozoliņš pauž, ka NHL ir bizness, savukārt paši hokejisti, kas tajā darbojas, ir lielā biznesa sastāvdaļa jeb aktīvi; jo vērtīgāks ir produkts, jo labāk to var pārdot.

Ar noteiktu regularitāti līga aizvada dažas spēles sezonā arī ārpus Ziemeļamerikas. Šoreiz godu uzņemt šādu “viesizrādi” izpelnījās Somija. Uz Tamperi līga atsūtīja komandas – pašreizējos Stenlija kausa čempionus un vienu no līgas labākajām komandām Kolorādo “Avalanche” un buksējošo Kolumbusas “Blue Jackets”. Abu komandu sastāvos ir gana daudz somu, lai šādas spēles piesaistītu mūsu ziemeļu kaimiņu uzmanību. Tomēr Latvijas hokeja līdzjutējiem, izdzirdot vārdu “Blue Jackets”, ir savas asociācijas un nav divreiz jāsaka, par ko ir stāsts.

Elvis “Karalis” Merzļikins jau ceturto sezonu sevi apliecina visaugstākajā līmenī, pārstāvot “zilās žaketes”. Iespējams, Elvim šī sezona varētu būt visgrūtākā, jo, darot visu pēc labākās sirdsapziņas, neizdodas “pacelt” ne sevi, nedz arī komandu. Tamperē, kur NHL atrāda eiropiešiem, ko nozīmē apmeklēt hokeja spēli labākajās Ziemeļamerikas tradīcijās, notiek arī divu Latvijas hokeja paaudžu tikšanās – Sandis Ozoliņš ar milzu rūdījumu uzklausa un sniedz savu redzējumu Elvim Merzļikinam. Savā ziņā šī ir pat vēsturiska tikšanās, ņemot vērā abu personu iespēto un nākotnes potenciālu.

Filmas “NHL ķīmija. Ozo un Elvis” radošo komandu veido režisors un scenārija autors Raimonds Gekišs, operators Lauris Dundurs, montāžas režisors Mārtiņš Rudzītis.

Dokumentālā filma “NHL ķīmija. Ozo un Elvis” – 2023. gada 13. maijā plkst. 18.30 LTV7 un REplay.lv.