Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 3


«Navaļnijs» Rīgā

Redakcija
Redakcija

Kinoteātrī "Splendid Palace" 22. septembrī festivāla “Baltijas pērle” programmas “Debates” ietvaros tiks demonstrēta filma par Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju. Plānota arī paša kanādiešu kinorežisora Daniela Roera līdzdalība.

Filma stāsta par Alekseja Navaļnija slepkavības mēģinājumu, kas notika 2020. gada 20. augustā, un šī nozieguma izmeklēšanu. "Pulsējošs trilleris, emocionāli rezonējošs un neticami spraigs, filma, kurā uzdoti šokējoši atklāti jautājumi", par filmu raksta britu “The Guardian”.

Režisors Daniels Roers: “Augusta beigās kopā ar producentiem strādājām pie vērienīga seriāla, kad man piezvanīja Hristo Grozevs, kurš ir “Bellingcat” pētnieciskais žurnālists, un jautāja: “Vai jūs pazīstat to puisi Alekseju Navaļniju? Man ir daži minējumi, kurš mēģināja viņu noindēt." Kolīdz viņš šo pateica, es iztēlojos nākamo savas dzīves gadu. Mēs nekavējoties lidojām uz Vāciju pie Alekseja un piedāvājām viņam dokumentālo projektu, paskaidrojot, kāpēc mums tas būtu jāuzņem. Mēs viņam šķitām pietiekami pārliecinoši, lai saņemtu atbildi: "Labi, sāksim." Viņš saprata, ka, ja šis noslēpumainais gadījums ir slepkavības mēģinājums, mums vajadzētu sākt nekavējoties. Tūlīt sākām filmēt."

Filmā Navaļnija komanda ar pētnieciskās žurnālistikas aģentūras Bellingcat atbalstu mēģina noskaidrot notikušo, izmantojot gan materiālus no pieejamiem avotiem, tas ir, informāciju, kas tika brīvpieejā publicēta, gan datus no slēgtiem kanāliem, nelegāli nopērkot informāciju korumpētās ekonomikas apstākļos, lai atrastu saindēšanā iesaistītos.

Izmeklēšanas fonā mēs redzam intīmu īpaša cilvēka, viņa ģimenes un atbalstītāju portretējumu, redzam viņu cīņu un saprotam, ko viņi ir gatavi darīt un ko upurēt vērtību vārdā, kurām tic. Režisora Daniela Roera vērīgā un bezkaislīga kamera, pavada Navaļniju it visur - līdz pat traģiskajam atgriešanās brīdim Krievijā.

"Šī neapšaubāmi ir viena no pārliecinošākajām un atklātākajām dokumentālajām filmām, kas iznākusi šogad vai jebkad. Inteliģenta, smeldzīga un pat aizkustinoša, " paudis "The Times".