Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 3


„Sony” iegādājas Aigara Graubas komēdijas “Circenīša Ziemassvētki” rimeika tiesības

Redakcija
Redakcija

Uzņēmums „Sony Pictures International Productions” ir iegādājies tiesības vairākās pasaules valstīs filmēt vietējo versiju Aigara Graubas ģimenes komēdijai “Circenīša Ziemassvētki”, kas starptautiskajā vidē tiek izplatīta ar nosaukumu „Accidental Santa”. Tiesības iegādātas filmas veidošanai Ziemeļamerikā, Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Spānijā, Itālijā, Meksikā un Brazīlijā.

Filma Circenīša Ziemassvētki veidota Filmu Studijā Grauba un pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 2022. gada decembrī; skatītāju interese un apmeklējuma rādītāji nodrošināja arī Latvijas mēroga panākumus – Aigara Graubas režisētā ģimenes komēdija kļuva par ienesīgāko vietējo filmu Ziemassvētku periodā. Filmas notikumu centrā ir no cietuma izbēgušais Bruno Circenis, kurš atrod perfektu maskēšanās iespēju – pārģērbjas Ziemassvētku vecīša kostīmā. Tas notiek tieši Ziemassvētku vakarā, un bērni, kuri domā, ka Bruno ir īstais vecītis, iesaista viņu savā slepenajā ģimenes glābšanas plānā.
Filmas Circenīša Ziemassvētki / Accidental Santa starptautiskās izplatīšanas un rimeika tiesības pārstāv Londonas aģentūra Canoe Film, kas februāra beigās uzsāka filmas pārdošanu Eiropas filmu tirgū Berlīnē. Canoe Film izpilddirektore Kerolaina Šterna (Caroline Stern) Filmu Studijas Grauba vārdā vienojās par darījumu ar Sony Pictures International Productions, par šo faktu informē arī starptautiski filmu nozares mediji. https://deadline.com/2023/02/sony-r...

"Fakts, ka ievērojama starptautiska kompānija, ko asociējam ar Holivudas filmu industriju, iegādājusies Latvijas filmas rimeika (atkārtotas ekranizācijas) tiesības, vērtējams kā unikāls – līdz šim Latvijas kino pieredzē šāda notikuma nav bijis. Latvijā laiku pa laikam runājam par scenāristu krīzi un trūkumu, tāpēc jo būtiskāka ir šāda starptautiska atzinība tieši filmas scenārijam, stāstam. Šis fakts liecina, ka Aigara Graubas radītajā ģimenes Ziemassvētku komēdijā ir saskatīts liels komerciāls potenciāls, ne velti kompānija Sony gatavojas filmas stāstu ekranizēt plašai auditorijai dažādās pasaules valstīs," komentē Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.
Filmas režisors un scenārija autors Aigars Grauba saka: “Man kā režisoram un scenāristam vislielākais prieks ir dzirdēt skatītāju smieklus un redzēt, kā viņi līdzpārdzīvo manam stāstam. Esmu sajūsmā, ka Sony sniegs daudz lielākai auditorijai iespēju piedalīties šajā svētku piedzīvojumā, dāvājot cilvēkiem visā pasaulē Circenīša Ziemassvētku brīnumu.” Jāpiebilst, ka Aigars Grauba režisējis arī vēsturisko spraiga sižeta filmu Nameja gredzens (2018), kuras izrādīšanas tiesības ASV pieder kompānijai Vertical.

Kompānijas Sony Pictures International Productions viceprezidents un radošais producents Šebnems Askins (Shebnem Askin) atklāj: “Jau kopš brīža, kad dzirdējām par Aigara Graubas komēdiju Circenīša Ziemassvētki, mēs sapratām, ka tā ir īpaša filma. Mēs meklējam unikālus darbus, kas būtu piemēroti adaptācijai citur pasaulē un uzskatām, ka Graubas kases grāvējs ir ideāli piemērots šim nolūkam.”

Filmas producenti Ivo Baumanis, Kristians Alhimionoks un radošā komanda izsaka pateicību Nacionālā kino centra ekspertu komisijai, kuri pamanīja šī stāsta potenciālu un atbalstīja filmas tapšanu. Tāpat filma “Circenīša Ziemassvētki” nebūtu tapusi bez filmas sadarbības partneriem Latvijas Mobilā Telefona un Latvijas Televīzijas kā arī citiem atbalstītājiem.

Filmu Circenīša Ziemassvētki joprojām var noskatīties interneta vietnē Circenīša Ziemassvētki - Jautra Ģimenes...
Lomās
– Kaspars Kārkliņš, Jānis Vimba, Inga Tropa, Jēkabs Reinis, Marija Grauba un citi.