Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:249, Did:0, useCase: 3

Praktiski padomi, lai viesības izdotos

Laiks - tā ir viena no mūsu dzīves lielākajām vērtībām, kas kļūst aizvien dārgāka. Daudzi no mums dienas lielāko dienas daļu pavada darbā, tāpēc vēl jo vairāk vērtīgāki kļūst brīži, kas mums atvēlēti kopā ar mīļajiem - ģimeni, radiem un draugiem. Lai kāds arī būtu mūsu rīkotais pasākums, tomēr dažas universālas idejas jāņem vērā, neatkarīgi no tā, vai gatavojamies jubilejai, kāzām, kristībām vai vienkārši draugu tusiņam.

Kad sākas veiksmīgs pasākums?

Noteikti jau ilgu laiku pirms paša pasākuma - tad, kad to plānojam. Vai padomājam par sabiedrību, ko vēlamies sapulcēt kopā, un vai viņi būs saderīgi? Te ir jāatrod veselīgs kompromiss, un nopietnākām viesībām ir piemērotas atbilstošas galda kartes, lai iepriekš paredzētā pasākuma noskaņās komfortabli justos ikkatrs ieaicinātais viesis.
Ja ir iecerēts piedāvāt specifiskus ēdienus, tad noteikti jāpadomā par alternatīvām, jo iespējams, ka kādam no viesiem ir diēta vai alerģija pret kādiem no pasniegtajiem ēdieniem vai to sastāvdaļām.

Ielūgumi.

Ja rīkojam tematiskas ballītes vai, ja gribam svinības rīkot īpašā noskaņā, un vēlamies, lai visi ģērbtos vienotā stilā, nestu vai nenestu ziedus un dāvanas utt. - par to visu ir jāinformē iepriekš. Tādam nolūkam kalpo iepriekš izsūtīts ielūgums, lai par to visu pavēstītu gan tekstā, gan atraktīvā noformējumā. Bez tam - tas taču ir tik mīļi, sirsnīgi un arī cieņpilni, šajā stresu un nevaļas pārpilnajā laikā, saņemt katram konkrēti adresētu un skaisti noformētu ielūgumu uz kādu pasākumu !

Kad viss notiek.

Ir dažādi viesi, un ir lieliski, ja viņi ir atraisīti, paši spēj iepazīties, sākt sarunas un iepazīties. Bet ne vienmēr tā ir un būs, un te lielais uzdevums un atbildība ir jāuzņemas namamātei un namatēvam, jo tieši viņi ir pasākuma dvēsele, no kuriem ir atkarīgs, lai ciemiņiem šis laiks būtu sasildīts un piepildīts. Sagaidīšana, sasveicināšanās, viesu sasēdināšana - tās ir daļas no lielās mozaīkas, kas jāsaliek kopā, lai izveidotos skaists attēls. Bieži vien, gatavojot pasākumu, īpaši, ja saimnieki visu dara paši, viņi pirms notikuma ir tik noguruši, ka vairs nepietiek spēka pilnībā pievērsties svinībām un galvenajam - viesim. Tad tomēr jāpārliek prātā, kas ir prioritāte, simboliski runājot, -pīrāgi vai ciemiņi. Protams, ir svarīgi, lai galds būtu labi klāts utt., taču ir vērts izvērtēt savus spēkus – kur ir tā robeža, kad un cik daudz spēkus iesaistām palīgus no malas. Protams, ne vienmēr fiziski ir iespējams parūpēties par visiem, bet, apzinoties savu lomu, noteikti var paspēt vairāk !

Un viesis?

Visiem apgrūtinoši ir divu veidu viesi - pilnīgi noslēgtie un sevis demonstrētāji. Lai arī tās ir pretējās izpausmes, tomēr gan vieni, gan otri diemžēl var spēcīgi ietekmēt kopīgo noskaņu, radot darvas karotes efektu medus mucā. Varbūt tieši te būtu iespēja pārējiem - iesaistīties, pārvēršot situāciju pozitīvā virzienā. Lai cik komunikabls vai kluss būtu viesis, tomēr aicinājums uz katru pasākumu jāuztver kā cieņas apliecinājums, kur jebkurš ir aicināts sniegt savu artavu kopējā noskaņā. Ne vienmēr tiem jābūt skaļiem tostiem un dzirkstošām anekdotēm. Jauks smaids, laipna attieksme pret galdabiedriem, uzklausīšana un iesaistīšanās - tas būtu sagaidāms no ikviena.

Dažas no visbiežāk pieļautajām kļūdām viesību laikā.

-Namatēvs un namamāte savā pasākumā jūtas un izturas kā viesi – nerūpējoties par ciemiņiem un nekontrolējot situāciju, tikai izklaidējoties.
-Namatēvs un namamāte pievēršas tikai kādam konkrētam viesim vai viesu grupai.
-Namamāte vairāk laika velta darbam virtuvē, nevis viesiem.
-Kopējo spēļu vai atrakciju uzspiešana visiem viesiem.
-Pārāk ilga svinīgā daļa, kas viesus nogurdina un liek justies izsalkušiem.
-Pārmērīgi garas runas.
-Pārmērīga alkohola lietošana.
-Laulātie pāri komunicē tikai savā starpā.
-Nav pārdomāts par piemērotu vietu dāvanām un vāzēm ziedos.
-Nav pārdomāts par dāvanu saraksta koordinēšanu (lai fiksētu dāvinātāju).
-Nav izteikta pateicība par dāvanām.
-Viesi pievēršas tikai viesību galdam.
-Namatēvs, namamāte vai viesi pieļauj, ka kāds sēžas pie stūres alkohola reibumā.

Katra mūsu kopā sanākšana ir mūsu laiks. Mūsu atbildība, kā mēs savu laiku pavadām un ko dodam citiem. Ir vērts sev šad un tad atgādināt, ka viesis ir Dieva sūtnis, tātad - pats galvenais mūsu mājās svētku reizē.

     [+] [-]

, 2010-09-08 00:43, pirms 14 gadiem
Ir par ko padomāt, tiešām praktiski un noderīgi padomi.

     [+] [-]

, 2010-09-08 00:47, pirms 14 gadiem
ļoti noderīgs raksts

     [+] [-]

, 2011-01-25 13:35, pirms 14 gadiem
Ar tām kļūdām jau nu tā ir kā ir, dažas būs grūti izskaust