Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:218, Did:0, useCase: 3


Vienkārši pagatavojami brīvdienu salāti

Salāti vienmēr ir svētku galda aktualitāte. Tie dod iespēju izlietot ledusskapī "aizķērušos" produktu pārpalikumus. Tos var gatavot gan pudienās, gan vakariņās. Un, izrotāti, salāti kalpo ne tikai kā garšīgs ēdiens, bet arī kā jauka galda rota.

Nepieciešams:

200 g šampinjonu,
3 kartupeļi,
2 nelieli marinēti gurķi,
1/2 svaiga garā gurķa,
1 sīpols,
saišķītis zaļo lociņu,
200 g vārītas baltās pupiņas (var izmantot arī konservētas),
dažas svaigu salātu lapas,
sāls,
piari,
olīveļļa cepšanai,
olīveļļa vai majonēze salātu aizdaram (izvēlieties to, kas labāk garšo).

Pagatavošana:

1. Pupiņas novāra. Var vārīt bez mērcēšanas (būs ilgāk jāvāra) vai arī iemērkt uz dažām stundām (vai uz nakti) un tad vārīt. Sāli pupiņām pievienojiet tikai vārīšanas beigās, citādi pupiņas būs pacietas.

2. Šampinjonus un sīpolu sasmalcina un apcep olīveļļā. Sīpoliem jābūt zeltaini brūniem.

3. Kartupeļus novāra ar visu mizu, notīra un sagriež kubiņos. Tāpat kubiņos sagriež marinētos gurķus. Lociņus sasmalcina.

4. Visus produktus liek traukā, pievieno sāli un piparus pēc garšas un rūpīgi samaisa. Pielej olīveļļu (vai pievieno majonēzi) pēc vajadzības un vēlreiz smaisa.

5. Trauku, kurā pasniegsiet salātus, izklāj ar salātu lapām, virs tām liek gatavos salātus.

6. Svaigo gurķi sagriež plānās garenās šķēlītēs, tās kārto salātos tā, kā redzamas attēlā (lai salātiem veidotos rozes forma).

Skaistus jums svētkus!