Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 3


“Muzikālā banka 2023” triumfē Dons ar dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”

Redakcija
Redakcija

Sestdien, 27. janvārī, ar krāšņu finālšovu Daugavpils Olimpiskajā centrā noslēdzās Latvijas Radio 2 aptauja “Muzikālā banka 2023”, kurā gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu tikai skatītāju triecienīsziņu balsojumā ieguva Dons ar dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, savukārt trešo vietu ieņēma Antra Stafecka un Ivo Grīsniņš-Grīslis ar kompozīciju “Dzīparos”. Par gada vērtīgākas dziesmas titulu šovakar sacentās 15 klausītāju iemīļotākās un ekspertu atzinību guvušās kompozīcijas.

“Šovakar ir tas maģiskais vakars, kad varam teikt, ka mēs visi mūziķi varam dziedāt brīvi savā zemē,” saņemot balvu, norādīja “Muzikālā banka 2023” uzvarētājs Dons.

Pēc “Muzikālā banka 2023” noslēguma ceremonijas finālbalsojuma klausītāju iemīļotākās dziesmas sarindojušās sekojošā secībā:

1. LAUZTO ŠĶĒPU KARAĻVALSTS – Dons
2. MĒS TURPINĀMIES – Sudden Lights
3. DZĪPAROS – Antra Stafecka, Ivo Grīsniņš-Grīslis
4. KARALIENES VALSIS (DAME LA MANO) – Prāta Vētra
5. RAĶEŠU ZINĀTNE – Fiņķis, Patrisha
6. ŠAĻTI – Bez PVN, Diona
7. ĻAUJ MAN – Kautkaili
8. BAĻĻĪTE – Citi Zēni, Labvēlīgais Tips
9. CIK TĀLU VĒL – Chris Noah
10. ES GAIDU ZIEMU – Triānas parks
11. SPĒLĒ SAVĀ BURVJU FLAUTĀ – Intars Busulis
12. PĒRKONS PĀRIES – Aija Andrejeva
13. VĒLOS DZĪVOT – ArtifexLV, Karīna Tropa, Atis Zviedris
14. ILGOŠANĀS ZVANI – Astro’n’out
15. PLĒSĪGI – Raum

“Pateicamies par skatītāju un klausītāju lielo aktivitāti un atvainojamies par sagādātajām neērtībām, kad telefonbalsojums īsi pēc balsošanas sākšanās vairs nebija pieejams. Diemžēl, pakalpojuma sniedzējam CSC Telecom to neizdevās atjaunot līdz pat balsošanas beigām, tādēļ organizatori un šī gada “Muzikālā banka” finālisti vienojās, ka vērtīgākā popa un roka dziesma tiks noteikta no triecienīsziņu balsojuma,” tā “Muzikālā banka” izpildproducents Aigars Dinsbergs.

“Šis vakars ir pierādījums tam, ka latviešu mūziķi ir paši labākie pasaulē. Ne vien tāpēc, ka katru gadu turpina radīt un dziedāt fantastiskas dziesmas dzimtajā valodā, bet arī tādēļ, ka tehnisku ķibeļu laikā spēj sadoties rokās un vienoties par labāko risinājumu,” norāda Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Kā dziesmas rindoja eksperti un paši mūziķi?

Ja vērtētu tikai ekspertu padome, tad pirmā vieta būtu grupai “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, otrā vieta Intaram Busulim ar dziesmu “Spēlē savā burvju flautā”, bet trešo vietu ieņemtu grupa “Kautkaili” ar kompozīciju “Ļauj man”.

Savukārt paši mūziķi – finālšova 15 vērtīgāko dziesmu izpildītāji – pirmajā vietā lika Finķa un Patrishas izpildīto dziesmu “Raķešu zinātne”, otrajā vietā – Chris Noah ar dziesmu “Cik tālu vēl”, bet trešajā vietā grupu “Kautkaili” ar dziesmu “Ļauj man”.

Jau ziņots, ka “Muzikālā banka” vērtīgākā dziesma tiek noteikta vairākās kārtās. Pirmajās divās kārtās dziesmas vērtēja “Muzikālā banka” ekspertu padome un klausītāji aptaujas mājas lapā Sākums / Latvijas Radio Tomēr šogad pirmo reizi “Muzikālā banka” vairāk nekā 20 gadu ilgajā vēsturē finālšova uzvarētāja noteikšana tikai atstāta tikai klausītāju un skatītāju ziņā noslēguma ceremonijas laikā.

Visi “Muzikālās bankas” finālisti saņēma īpaši veidotas piemiņas balvas. Šī gada balvas autors ir mākslinieks Armands Jēkabsons. Balvas ir unikāla piemiņa labākajiem un tiek veidotas atbilstoši finālšova konceptam.

Līdzās 15 finālistiem uz finālšova skatuves šovakar kāpa arī leģendārā grupa “Tranzīts”, Emilija, Justs, Elizabete Gaile, grupa “Elpa”, Ivo Grīsniņš-Grīslis un citi mūziķi.

Par “Muzikālo banku”

“Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā “Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā Sākums / Latvijas Radio nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk.

“Muzikālā banka 2023” finālšova vadītājs bija mūziķis un producents Helvijs Fiņķis jeb Fiņķis. Scenārija autors – dziesminieks un Latvijas Radio 5 direktors Kārlis Kazāks. Aizskatuvē darbojās Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš un Latvijas Radio 2 programmu vadītāja Līna Grīniece.

Pasākuma režisore – Zane Gargažina. Izpildproducents Aigars Dinsbergs. Producents – Latvijas Radio. LTV1 tiešraides režisors Arvīds Babris.
Piemiņas balvas mākslinieks – Armands Jēkabsons.

Līdzšinējie “Muzikālās bankas” vērtīgākās dziesmas titula ieguvēji

Gads Dziesma Izpildītājs
2000 “Baltā dziesma” Gunārs Kalniņš un Kristena
2001 “Spogulīt, spogulīt” Prāta Vētra
2002 “Sirds sadeg neparasti” Lauris Reiniks
2003 “Tu tuvojies sev” Z-Scars
2004 “Strēlniece” re:public
2005 “Vysskaistuokai meitinai” Borowa MC
2007 “Ripoja akmens” Cacao
2008 “Brīvdiena” Intars Busulis
2009 “Abrakadabra” Musiqq
2010 “Dievs Tevi mīl” Nikolajs Puzikovs
2011 “Ave Pali” Aija Andrejeva un Otra puse
2012 “Signāls” Dons
2013 “Pēdējā vēstule” Dons
2014 “Pāriet bailes” Dons
2015 “Ziemu apēst” Prāta Vētra
2016 “Debesis iekrita Tevī” Prāta vētra un Musiqq
2017 “Nākamā pietura – depo” Intars Busulis
2018 “Ogles” Prāta Vētra
2019 “Es nāktu mājās” Dons
2020 „Dejo vientulību” Intars Busulis
2021 “Tur, kur Dieva kamanas slīd” Prāta Vētra un Tautumeitas
2022 “Lieka štuka” Citi Zēni

2006. gadā “Muzikalā Banka” mainīja formātu un gada vērtīgākā dziesma netika apbalvota. Pēc klausītāju pieprasījuma aptauja 2007. gadā atgriezās ar jaunu vērienu.

Dona dziesma "Lauzto šķēpu karaļvalsts" ir latviskā versija diesmai "Hollow", ko mākslinieks angļu valodā iesniedzis nacionālajai "Eirovīzijas" atlasei "Supernova".