Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Daugavpilī rādīs muzikālo pasaku pieaugušajiem “Pa Laimes lāča pēdām”

Redakcija
Redakcija

Pirmssvētku laikā kā dāvana melomāniem un latgaļu humora cienītājiem pirmizrādi piedzīvos Oļega Šapošņikova režijā tapusī muzikālā pasaka pieaugušajiem „Pa Laimes lāča pēdām”, kurā skanēs Valta Pūces mūzika Reiņa Sējāna aranžējumā. Pirmizrāde notiks Daugavpils teātrī, 10. decembrī pl.18.30.

Šajā iestudējumā senatne ies blakus tagadnei un teiksmu brīnumi draudzēsies ar šodienu. Atšķirībā no oriģināldarba šoreiz trīs tālie braucēji, dzenot pēdas Laimes lācim, izmetīs brangu līkumu, aizbraucot pieredzes bagātās Eiropas plašumos, lai ceļojuma laikā saprastu, ka katrs ir pats savas laimes kalējs. Izrādes režisors Oļegs Šapošņikovs atzīmē, ka darbā pie šī iestudējuma vēlējās īpašu uzmanību pievērst latviešu dzīvesziņai, paskatoties uz to Eiropas kultūras kontekstā.

„Pasaulē uzkrātā pieredze un zināšanas liecina, ka laimes sasniegšanas baušļi nemaz nav augstākā matemātika un, neskatoties uz šīs tēmas sarežģīto eksistenciālo raksturu, atbildes ir pavisam vienkāršas. Taču laimes sasniegšanas process kļūst sarežģīts brīdī, kad šie baušļi jāīsteno pašam, jo tajā brīdī cilvēkam jātiek galā ar sevi, un to nevar ietekmēt uzkrātās zināšanas un vēl jo mazāk kāda izrāde. Bet tas, ko izrāde var nodrošināt un mūsu izrāde „Pa Laimes lāča pēdām” noteikti nodrošinās – sajust prieku un laimi kopā būšanas brīdī, dziedot līdzi aktieriem daudziem tik labi pazīstamās dziesmas un iegrimstot bērnības bezrūpīgajā stāvoklī, kad liekas, ka viss mūsu dzīvē ir iespējams,” stāsta režisors.

Iestudējuma dramatizējumu pēc Andreja Upīša stāsta „Sūnu ciema zēni” motīviem veidoja Monika Zīle, ar kuru teātrim ir izveidojusies cieša sadarbība, kuras rezultātā tapa izrādes „Revidents Sylagolā”, „Vosorys saulgrīžu burvesteibys” („Vasaras saulgriežu burvestības”) un „Rūžys byudi golūs” („Rozes vaigu galos”). Izrādē „Pa Laimes lāča pēdām” izskanēs vairākas valodas, taču pamatā tā būs latviešu un latgaliešu valodā, savukārt svešvalodās (poļu, romu) izskanējušais teksts uz skatuves tiks iztulkots aktieru izpildījumā. Izrāde paredzēta skatītājiem no 16 gadu vecuma.

Izrādē skanošo dziesmu tekstu autore ir Inese Zandere, savukārt solistu vokālā pedagoģe ir Ilona Bagele. Iestudējuma horeogrāfe ir Irina Bogeruka, scenogrāfijas un kostīmu autore - Inga Bermaka, stilists - Gatis Timofejevs, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs.

Izrādē piedalās Jānis Jarāns, Ilona Bagele, Kristīne Veinšteina, Agnese Laicāne, Maija Korkliša, Jūlija Ļaha, Inese Ivulāne-Mežale, Ritvars Gailums, Māris Korsiets, Zanda Mankopa, Marģers Eglinskis, Egils Viļumovs, Milena Savkina, Jevgeņijs Mihailovs, Dainis Skutelis, Atis Ieviņš, Alisa May, Kristīna Zaharova, Natālija Kotona un Daugavpils teātra dejotāju trupa.

Pirmizrāde notiks 10. decembrī pl.18.30, nākamā izrāde – 11. decembrī pl.18.00.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520), „Biļešu paradīze” kasēs un internetā Īsta biļešu paradīze - biļetes uz vairāk nekā...