Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:152, Did:0, useCase: 3


Mazajā ģildē notiks absurdās drāmas teātra izrāde “Aiz slēgtām durvīm”

Redakcija
Redakcija

1. novembrī plkst. 19.30 RKTMC “Mazā ģilde” Lielajā zālē Vecpilsētas teātris uzstāsies ar Žana Pola Sartra absurdo drāmu “Aiz slēgtām durvīm” vienā cēlienā. Lomās uzstāsies Signe Ķipure, Solange Karlauskis (Latvija-Brazīlija), Guntis Arājs un Mārtiņš Eglītis. Režisore – Edīte Neimane. Ieeja bez maksas.

Kad cilvēks apzinās savu patieso stāvokli – pilnīgo atbildību par savu rīcību, tad viņam uzmācas divas sajūtas: vientulības sajūta un baiļu jeb drausmu sajūta. Cilvēks jūtas vientuļš savā morāliskā izolācijā, ieslēgts savā individualitātē. “Aiz slēgtām durvīm” varoņi attopas šķīstītavā. Vīrietis un divas sievietes te strīdas, te veido mīlas trīsstūrus. Katram no viņiem nākas pielāgoties pārējiem un tas izrādās vislielākais pārbaudījums. Elle – tie ir citi cilvēki. Tā rakstīja viens no 20. gs. modernā eksistenciālisma pamatlicējiem Žans Pols Sartrs. Viņš uzskatīja, ka viens no elles lokiem ir paša sirdsapziņas tiesa.

Vecpilsētas teātris uz skatuves ir pulcējis dažāda vecuma un profesiju pārstāvjus, kas režisores Edītes Neimanes vadībā rada, eksperimentē, improvizē par mūžīgajām tēmām: ticība, vara, vientulība, naids, mīlestība, atspoguļojot to gan ārzemju, gan latviešu autoru darbu iestudējumos. Ar šo izrādi Vecpilsētas teātris piedalījies starptautiskos teātru festivālos Bulgārijā, Austrijā, Rīgas amatierteātru festivālā “Rīga spēlē teātri 2021“, starptautiskā festivālā “Hepenings” un starptautiskā festivālā “Soli pa solim 2022” Rēzeknē.

Izrādes garums – 50 minūtes.

Izrādi ar Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departamenta atbalstu organizē RKTMC “Mazā ģilde”.