Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:121, Did:0, useCase: 3


Rīta joga lokanumam un mundrumam

Redakcija
Redakcija

kā jūs iesākat savu dienu? Vai ar negribīgu celšanos, tad drudžainu steigu, ar nervozitāti veicinošu kafijas tasi? Bet varbūt ir vērts pamēģināt to darīt citādi- piecelties laikus, ar pārliecību, ka šī diena jums būs laimīga. Šo pārliecību stiprinās labsajūta, ko iegūsit, atvēlot piecas minūtes divpadsmit vienkāršiem jogas vingrinājumiem.

Šī ir īpaši veidota jogas vingrojumu sērija, kas uzlabo sirds un plaušu darba spējas, ievērojami samazinot nogurumu, uzbudinātību, nedrošību un apātiju. Ar laiku jūs kļūsit ievērojami lokanāks un kustīgāks. Izpildot vingrinājumus, protams, jāizvairās no jebkādām pārmērībām.

1. Indiešu jogā šo vingrojumu sauc "Sveiciens saulei".
Nostājieties taisni, kājas cieši kopā, saspiediet krūšu augstumā kopā plaukstas un dziļi izelpojiet. Koncentrējiet uzmanību tikai uz jūsu iekšējām norisēm, aizmirstot ikdienas rūpes.

2. Dziļi ieelpojiet un aizturiet elpu. Vienlaikus paceliet abas rokas un atlieciet ķermeni iespējami tālu atpakaļ.

3. "Ceļgalu skūpsts". Liecieties uz priekšu, lēnām izelpojot. Satveriet ar plaukstām kājas pie potītēm un centieties ar pieri pieskarties pie ceļgaliem. Netrenētiem cilvēkiem šis vingrinājums pilnībā padosies tikai pēc ilgāka laika, pārcensties ir bīstami.4. Nostājieties taisni, dziļi ievelciet elpu. Stiepiet kreiso kāju uz aizmuguri, balstot pēdu uz pirkstgaliem, līdz celis viegli pieskaras grīdai. Labā kāja vienlaikus tiek saliekta celī un pievilkta pie ķermeņa. Galva un ķermeņa augšdaļa jātur taisni.

5. izveidojiet ar savu ķermeni lielu trīsstūri- pastiepiet uz aizmuguri arī labo kāju, atbalstieties ar rokām pret rīdu un izslieniet uz augšu dibenu. Mēģiniet sasprindzināt ķermeni, padarīt to stīvu. Arī izdarot šo vingrojumu, elpa uz brīdi jāaiztur. Papēži nedrīkst skart grīdu!6. Dziļi izelpojot, ļaujiet trīsstūrī izliketajam ķermenim lēnām noslīgt uz grīdas. Dibens paliek pacelts.

7. "Kobra". Dziļi ievelciet elpu un izslieniet ķermeņa augšdaļu vertikāli. Svars balstās uz plaukstām un gurniem, kuriem jāatrodas plakaniski uz grīdas.8. Lēnām piecelieties un atkārtojiet 5.vingrinājumā aprakstīto trīsstūri. Centieties ar papēžiem neskart grīdu.

9. Salieciet kājas ceļos un dziļi ieelpojiet. Kreiso kāju velciet uz priekšu, novietojiet to starp rokām, kas nolaistas uz leju. Labā kāja tiek bīdīta atpakaļ, izdarot 4.vingrojumu ar pretējām kājām.

10. Atkārtojiet "ceļgal skūpstu"- lēnām izelpojot, noliecieties uz priekšu, aptveriet ar plaukstām potītes un centieties ar pieri aizsniegt ceļgalus.

11. Atkārtojiet stiepšanās (2.) vingrojumu. Dziļi ieelpojiet un aizturiet elpu.

12. Atgriezieties sākuma pozīcijā- nostājieties taisni, kājas kopā, plaukstas saspiestas krūšu augstumā.

Lai jums laimīga šī un arī visas turpmākās dienas!