Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:12, Did:0, useCase: 3


Dabīgās kosmētikas mārketinga triki

Redakcija
Redakcija

Vai zinājāt, ka uzraksts uz kosmētikas iepakojuma Alcohol Free nebūt nenozīmē, ka produkts nesatur nekādus spirtus?
Kuri gan ir visbiežāk sastopamie uzraksti uz etiķetēm un flakoniem, kuri var būt maldinoši un nebūt nenozīmē to, ko ar šo uzrakstu saprotiet jūs?

Hypoallegenic (Hipoalerģiska)

Tiek uzskatīts, ka lietojot produktu ar šādu marķējumu, ir mazāks alerģiskas reakcijas risks. Taču – nav nekādu centralizētu zinātnisku priekšrakstu (metodiku), pēc kādiem kritērijiem produkts ir jātestē, lai iegūtu tiesības šādu atzīmi iekļaut etiķetē. Tādi termini kā dermatologist tested, sensivity tested un non irritating (dermatoloģiski testēts, veikta jūtības pārbaude, nekairina) nesniedz garantijas, ka neradīsies nevēlamas reakcijas uz ādas.

Alcohol Free (Nesatur alkoholu)

Tradicionāli tas nozīmē, ka produkti ar šādu atzīmi nesatur etilspirtu, taču nav izslēgts, ka produkta sastāvā var būt citi spirti.

Fragrance Free (Bez smaržvielām)

Šāds uzraksts uz produkta iepakojuma liek pircējam saprast, ka tam nav nav izteikta aromāta un ka tam nav parfimēru piedevu. Tomēr – šādi marķētai kosmētikai aromātiskās piedevas ļoti mazā daudzumā var būt pievienotas, lai maskētukādu specifisku citu sastāvdaļu smaržu (izejvielu īpatnības).

Cruetly Free (Bez cietsirdības)

Nereti sastopams arī marķējums Not tested on animals (nav testēts uz dzīvniekiem). Ir jāsaprot, ka lielākais vairums kosmētisko līdzekļu sastāvdaļu kādreiz ir bijušas testētas uz dzīvniekiem, tādēļ pareizāks būtu uzraksts No new animal testing (nav veikti jauni testi uz dzīvniekiem).

Preservative Free (Bez konservantiem)

Pirms kāda laika, kad Francijā strauji pieauga kosmētikas ar marķējumu Preservative Free tirdzniecības tempi, vietējā veselības produktu drošības aģentūa (AFSSAPS) paziņoja, ka turpmāk veiks paraugu pārbaudes uz mikrobu infekcijām. Ražotāji apgalvo, ka produkta aizsardzībai no mikrobiem izmanto „dabīgas molekulas”, nevis parabēni un triklozāns. Eksperti izteica šaubas par šādu „dabīgo molekulu” nekaitīgumu. Iekonservēt krēmu ar dabīgām ēteriskām eļļām ir iespējams, bet tāda eļļu koncentrācija izraisīs ādas kairinājumu. Daudziem augiem piemīt pretmikrobu iedarbība, bet tas nenozīmē, ka krēms ar tādu „konservantu” uzglabāšanas laikā būs noturīgs pret mikrobiem. Ja, piemēram, uz losjona etiķetes ir norādīts, ka tas satur tikai ūdeni un ārstniecības augus, tas nozīmē, ka kāds no augu ekstraktiem ir uz spirta bāzes. Spirts aptuveni 25% koncentrācijā konservē produktu. Ja kāda produkta sastāvā ir norādīts Aloe Vera Gel, tad tas nozīme, ka šis preparāts satur alvejas lapu sulu un konservantus – nātrija benzonātu un propilparabēnu.

Materiāls ievietots sadarbībā ar skaistumkopšanas industrijas portālu Intensa.Pro