Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:8, Did:0, useCase: 3


Vilnas velšanas darbnīca

Vilnas velšanas darbnīca
Filcu var savelt ātri, bet, to darot, nepieciešama pacietība, uzmanība un iztēle.
Publicitātes foto

Filcs ir viens no senākajiem tekstila veidiem, tā darināšanas tehnika ir radusies Āzijā, Mongolijas stepēs. Mūsdienās šī tehnika ir kļuvusi ļoti aktuāla un tiek izmantota gan sadzīves, gan dekoratīvu priekšmetu izgatavošanā.

Ko gatavo no saveltas vilnas?

Tradicionāli materiāls agrākos laikos tika izmantota dažādiem sadzīves priekšmetiem, piemēram, teltīm, sienu segām, spilveniem, praktiskam apģērbam – zābakiem, cepurēm, apmetņiem un arī maskām.Šādā tehnikā darināts materiāls var būt loti daudzveidīgs: gan biezs, vēja necaurlaidīgs, gan arī ļoti plāns un gaisīgs. To var izmantot visdažādāko ieceru īstenošanā: aksesuāru, dizaina objektu, tekstilmozaīku, vilnas glezniņu veidošanā.

Kur apgūt?

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs radošās tekstilmākslas darbnīcas ietvaros piedāvā Vilnas velšanas darbnīcu, kurā visiem interesentiem ir iespēja apgūt vilnas velšanas jeb filca tehnikas pamatus.

Kādas ir vilnas velšanas tehnikas?

Šobrīd ir iespēja apgūt gan velšanu ar filcēšanas adatu, gan slapjo velšanu – ar karstu ziepjūdeni. Katra tehnika dod savas iespējas, tās var arī veiksmīgi kombinēt interesantāka rezultāta sasniegšanai.

Vai vilnu velt ir sarežģīti?

Darba iemaņas apgūstamas samērā viegli. Filcu var savelt ātri, bet, to darot, nepieciešama pacietība, uzmanība un iztēle, kas raksturo jebkuru radoša darba procesu.

Kā pieteikties?

Darbnīca atvērta pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Skolu grupām piedāvā darbnīcu apvienot ar ekskursiju pa pamatekspozīciju un gida stāstījumu par daudzveidīgajām tekstila un šķiedru mākslas tehnikām mūsdienās.

Dalības maksa: Ls 1,50 – 3,00 (cenā ir iekļauts muzeja pastāvīgās ekspozīcijas apmeklējums)
Kontakta tālruņi: 67830907, 26405553

Darbnīcu vada tekstilmāksliniece Kristīne Šica.

Radošo darbnīcu projekts tiek realizēts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.