Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 3


Lai laulībā dzīvotu ilgi un laimīgi

Lai laulībā dzīvotu ilgi un laimīgi
Foto: Iveta Apškrūma

Stāties laulībā nozīmē atzīt vēlēšanos kopā ar partneri pavadīt visu savu dzīves mūžu, apzināties iespēju par ne vien jautriem, bet arī sarežģītiem brīžiem, sastaptām problēmām, kuras kopīgi risināt. Laulība ir pilnīga saistīšanās un dalīšanās it visā. Nevar laulāties ar domu, ka kādu dienu laulības saites varēs pārraut. Laulība nav lieta, kuru izsviest no dzīves, tiklīdz tai nosmelts viss saldākais krējums. Šķiršanās nebūs risinājums, bet bēguļošana no vieniem sarežģījumiem pie citiem. Lai plūktu laulības saldos augļus, gan vīram, gan sievai ir pacietīgi jāstrādā pie attiecībām un attieksmei vienam pret otru jāvelta liela uzmanība.

1) Partneru attiecībām jābūt pirmajā vietā. Nereti gadās, ka vecāku ietekme iet roku rokā ar laulības dzīvi, taču laimīgā laulībā nav vietas atkarībai no citiem, tādēļ partneri var veidot paši savu ģimeni līdzko ir gan finansiāli, gan emocionāli neatkarīgi, vecākus, radus un draugus atstājot otrajā plānā. Tas nenozīmē viņus ignorēt vai pamest, tas nozīmē atzīt, ka tagad ir svarīgs partnera viedoklis un viņa sniegtā mīlestība, atvēlot tam būtisku vietu savā dzīvē, un ar vecākiem attiecības veidot kā starp pieaugušiem cilvēkiem. Ja pārāk cieša saikne ar vecākiem, radiem vai draugiem traucēs laulībai, tas abu partneru attiecībās var radīt nesaskaņas.
Ir aplami gadījumi, kad darba attiecības ir svarīgākas nekā dzīvesdrauga attiecības. Vēl sarežģītāka situācija veidojas, ja partneris par vīra vai sievas attiecībām augstāk vērtē vecāku un bērnu attiecības, tad uzmanība vairāk tiek veltīta bērnam nekā laulatajam draugam. Tas bērniem var atstāt neglābjamas sekas, ja viņi aug ģimenē, kur neredz mātes un tēva savstarpējo mīlestību vienam pret otru.

2) Laimīgie pāri vārda "es" vietā parasti lietos "mēs" un pratīs novilkt smalku robežu starp tiem, vienlaikus saglabājot savu individualitāti.

3) Spēcīga fiziskā saikne ir ne mazāk svarīga kā emocionālā. Seksam laulībā ir ļoti būtiska nozīme un to nedrīkst noniecināt. Saskaņu seksā jāsaglabā arī pēc bērna piedzimšanas un nevajag pieļaut, ka bērna ierašanās negatīvi atsaucas uz partneru intīmo dzīvi. Dzimumattiecības apmierina cilvēka seksuālās vēlmes, mazina spriedzi, ļauj justies nepieciešamam un saņemt otra pieskārienus un glāstus.
Par laulāto draugu jārūpējas tāpat kā par sevi, te ietilpst arī seksuālās nepieciešamības sniegšana, pārzinot, kas un kā mīļotajam cilvēkam patīk vislabāk. Jāņem vērā, ka uz dzimumattiecībām atsaucas citas attiecību nesaskaņas, tādēļ intīmajā dzīvē ļoti svarīga ir arī emocionālā atvērtība, lai tas netraucētu baudīt fizisko tuvību.
Mēdz būt situācijas, kad laulātais nemaz nav noskaņots uz erotiskas nots. Nevēlēšanās mīlēties partnerim jāpasniedz saudzīgi, neatgrūžot viņu no sevis, bet paskaidrojot nevēlēšanās iemeslu. Jāmāk pasniegt to kā seksa atlikšanu uz vēlāku laiku, lai otrs justos vajadzīgs un mīlēts.

4) Viedokļu atšķirība nav jāuztver kā mīlestības beigas. Partneriem jāmeklē risinājums, strīda laikā neaizvainojot vienam otru un neaizskarot otra visdziļākās jūtas. Par savu rīcību un vārdiem ir jābūt atbildīgam. Dusmas savstarpējai saskarsmei var tikai kaitēt.

5) Ir dzirdēts, ka mīloši cilvēki saprotas bez vārdiem, taču jāprot arī mierīgā tonī sarunāties un uzklausīt otru, nenovēršoties un iedziļinoties viņa teiktajā, sniedzot mīļotajam cilvēkam nedalītu uzmanību. Kamēr partneris runā, nav laicīgi jāgatavo atbilde viņa teiktajam - tas liecina, ka svarīgāka par partnera domām ir pārliecināšana par savu taisnību. Svarīgi ir censties saprast, ko otrs ir vēlējies pateikt.

6) Laimīgas laulības pamatā pastāv spēja būt iejūtīgam, pieņemt partnera vājības, mīlēt viņu tādu, kāds viņš ir. Ne vien jāgaida no otra, lai saņemtu sapratni, bet to jāsniedz arī pašam un vajadzības gadījumā jābūt gatavam mainīties.

7) Partneriem jāizrāda to, cik ļoti tie viens ar otru lepojas, jāatbalsta un jāuzmundrina. Abiem jāsniedz otram pozitīvas emocijas. Tas attiecības padarīs vēl ciešākas. Jāiemācās nesavtīgi dot, negaidot pretī.

8) Nevar nemaz iedomāties laimīgu pāri, kas nesmaida, tādēļ smiekli un joki ir labu attiecību sastāvdaļa. Jācenšas domāt pozitīvi.

9) Lai laulība patiešām ilgtu visu mūžu, starp partneriem nepieciešama uzticība. Tajā ietilpst attiecības mūža garumā tikai ar vienu personu un pilnīga emocionālā uzticēšanās, tas nozīmē neslēpt savas vajadzības un emocijas - vājumu, bailes, prieku un paļauties uz partnera sapratni.

10) Neviena laimīga laulība ilgi nepastāvēs, ja tās pamatā nebūs draudzība.

11) Veci strīdi jāatstāj pagātnē, jāspēj otram piedot un neatgādināt senas problēmas. Jārisina tikai tās neskaidrības, kas aktuālas tieši konkrētajā brīdī, taču, ja ir kādas neizrunātas lietas, kas skar joprojām un ir aktuālas arī tagadnē, jāatrod laiks, kad tās kopīgi risināt.

     [+] [-]

, 2010-10-28 00:52, pirms 14 gadiem
ņemsim vērā

     [+] [-]

, 2010-10-28 11:10, pirms 14 gadiem
Attiecibas vispar ir sarezgita lieta

     [+] [-]

, 2011-01-22 15:48, pirms 13 gadiem
visam par vēlu...