Zaļais adatainais skaistulis kaktuss. Kāpēc to audzēt?
Kaktusi ir augi, kas aizņem maz vietas, neprasa sarežģītu kopšanu un vienā naktī var uzplaukt košiem ziediem tā, ka no rīta to īpašniekam aizraujas elpa no sajūsmas un pārsteiguma. To daudzveidība, formu un krāsu dažādība bieži vien rosina daudzus prātus kolekcionēšanas priekam. Ja šie brīnumskaistie veidojumi kādu savaldzinājuši, tad ziniet- tas ir uz mūžu.
Kaktusi nāk no Amerikas, kur lielākā daļa šo adataiņu aug savvaļā savannās un tuksnešiem līdzīgajos sausajos apvidos. Lai ārkārtīgi sausajās augsnēs iespējami samazinātu iztvaikošanas virsmu un aizsargātos no saules un ultravioletā starojuma, kaktusi izveidojuši dīvainas lodveida un stabveida stumbra formas un lapas pārveidojuši ērkšķos.
Pirmie kaktusi Eiropā esot ievesti ap 1500.gadu, par ko mums jāpateicas Kristoforam Kolumbam. Sākumā tie tika audzēti tikai botāniskajos dārzos, līdz kamēr pamazām iekaroja savu vietu mājās un dzīvokļos. Arī jūs varat iegādāties kādu adataini, ja vien jūsu mājā atradīsies brīva vieta uz saulainas palodzes. Kaktuss neprasa sarežģītu kopšanu un neapvainosies, ja kādu nedēļu arī neaplaistīsiet to, tāpēc tas īpaši piemērots cilvēkiem, kam bieži jādodas komandējumos vai kuri daudz ceļo.
Arī slimības šos augus piemeklē reti. Visbiežāk pie kaktusu saslimšanas vai bojāejas vainīgi paši to kopēji, pārlaistot augus vai pārstādot nepiemērotā augsnē, kas ilgi paliek mitra. Šādos gadījumos saknes un stumbrs pamazām sāk pūt. Pareiza laistīšana ir viens no galvenajiem nosacījumiem, lai kaktuss labi augtu un labi justos. Patiesībā noteikt, kad pienācis laiks apliet kaktusu, ir ļoti viegli- augsnei podiņā jābūt sausai, nevis mitrai. Ziemas laikā, kad kaktusi praktiski neaug, pietiek, ja tos aplej reizi mēnesī.
Tomēr, neskatoties uz samērā vienkāršo kaktusu kopšanu, nevajadzētu pret tiem izturēties pārāk nevērīgi. Ja pienācīgi rūpēsieties par šiem adataiņiem, tiksiet iepriecināti ne vien ar skaistām formām bet arī apburošiem ziediem.
Un vēl- kaut arī ir speciālisti, kas apgalvo, ka kaktusi izstaro agresīvu un draudīgu enerģiju, kas pārāk tuvu tiem atrodošos cilvēku var padarīt agresīvu vai depresīvu (protams, nekādu pamatotu pierādījumu šādiem apgalvojumiem nav), Dienvidamerikas iedzīvotāji jau gadsimtiem ilgi sadzīvo ar šiem adataiņiem un pat nevar iedomāties savu dzīvi bez tiem. No tiem tiek gatavoti ēdieni, dzērieni un pat ārstniecības līdzekļi.
Nobeigumā gribu teikt- nebaidieties no kaktusu asajiem dzeloņiem; mīliet , audzējiet tos un iedvesmojaties no tiem.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
par to negatīvo enerģiju gan negribas ticēt....
[+] [-]
Brīnišķīgs augs ^.^