Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:22, Did:0, useCase: 3

Kā skaisti iepakot neregulāras formas dāvanu

Redakcija
Redakcija

Visgrūtāk ir iesaiņot tieši neregulāras formas dāvanas- tādas, kā, piemēram, traukus. Taču šodien mēs jums iemācīsim to darīt. Dāvanas iesaiņošanai būs nepieciešams dekoratīvs papīrs, gofrētais kartons, mežģīne, satīna lente, šķēres, apbusējā līmlente un caurspīdīgs skočs vai karstā līme.

1. Dāvināmajam priekšmetam piemēro gofrēto kartonu. Tam jābūt dāvanas platumā un apkārtmērā malai jāpārklājas pār malu.
2. Kartonu aptin ap priekšmetu un malas augšpusē aizlīmē ar karsto līmi vai caurspīdīgo līmlenti.
3. Ietīto priekšmetu liek uz dāvanu papīra. Nomēra tā lielumu. Malām jābūt ar palielu rezervi aptuveni priekšmeta platumā uz visām pusēm.
Vēlāk, ja ir par daudz, var nogriezt. Vienu malu ieloka un pārlīmē ar abpusējo līmlenti tā, lai malas var neredzami ielīmēt.

4. Aizlīmē malu, un apgriež dāvanu otrādi- ar plato galu uz leju. Noloka sānu malu uz vidusdaļu.
5. Arī otru sānu malu noloka uz vidu.
6. Lokot izveidojušās liekās malas pabāž zem dāvanas. To pašu izdara pretējā pusē.
7. Apgriež otrādi un sakārto apakšmalu. Liekos stūrīšus ieloka uz iekšu un ar abpusējo līmlenti pielocītās maliņas pielīmē pie dāvanas pamatnes, lai tās pārklājas.
8. Nogriež tik platu dāvanu papīra joslu kā dāvanas pamatne un tik garu, lai sniegtos gareniski pāri dāvanai plus dāvanas augstuma rezerve uz katru pusi.
Papīra joslu sagofrē no abām pusēm, vidusdaļu atstājot negofrētu.

9. Ar abpusējo līmlenti pielīmē sagofrēto daļu pie dāvanas apakšmalas katrā sānā.


10. Apkārt dāvanai apliek mežģīni, galus salīmējot ar karsto līmi. Pārsien ar satīna lentīti un sasien parastā pušķī.
Dāvanu rotā pēc vēlēšanās.

Lai jums izdodas!

Nākamajā reizē pastāstīsim par to, kā izgatavot dedzinātos ziedus, kas ir burvīgs iesaiņojuma rotājums.

Noderīgi!

Daudz skaistas dāvanu iesaiņošanas idejas atradīsiet Jumavas izdotajā Kristīnes Kliginas grāmatiņā "Dāvināšanas prieks".

Grāmatiņā uzzināsiet visu par dāvanām piemērotiem iepakojamajiem materiāliem, dažādām iesaiņosānas formām un variantiem, iemācīsieties veidot skaistus pušķus un ziedus.

Tāpat atradīsiet brīnišķīgas sezonālo dāvanu idejas- dāvanu iesaiņojumu ziemassvētkie, Jāņiem, Valentīna dienai, māmiņdienai, bērnu svētkiem u.c. tematiskām svētrku reizēm.