Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Rīgā notiks starptautisks kultūras pasākums “Baltic Charity Ball”

Redakcija
Redakcija

Šā gada 23. septembrī Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, notiks starptautisks kultūras pasākums “Baltic Charity Ball”, pulcējot augsta līmeņa māksliniekus un viesus no visas pasaules. Pasākuma laikā gūtie ieņēmumi tiks ziedoti Rīgas Horeogrāfijas vidusskolai, kurā tika izskoloti tādi pasaules mēroga talanti kā Mihails Barišņikovs, Aleksandrs Godunovs, Māris Liepa un citi.

Visā pasaulē ir zināms Vīnes Operas balles formāts, šādas balles notiek visā pasaulē, īpaši populāras tās ir Eiropas kultūras centros. Šogad šāds pasākums notiks arī Rīgā, kur to organizēs SIA “Baltic Ball” sadarbībā ar austriešu kompāniju “Event Management Gmbh” un Maskavā bāzētu organizāciju “Vīnes balle Maskava”. Abas kompānijas iepriekš organizējušas analogus pasākumus tādās Eiropas valstu galvaspilsētās kā Londona, Vīne, Roma, Kijeva, kā arī Krievijas galvaspilsētā Maskavā, kur tas ir ikgadējs pasākums jau kopš 2003. gada, tradicionāli piesaistot ap 2000 viesu no visas pasaules.

Plānots, ka balle Rīgā pulcēs vairākus simtus viesu, tostarp uzņēmējus, māksliniekus un politiskas figūras no Latvijas un citām Baltijas valstīm, kā arī no Austrijas, Itālijas, Baltkrievijas, Polijas, Čehijas un Krievijas.
“Latvijas galvaspilsēta Rīga tika izvēlēta kā Baltijas balles norises vieta valsts spēcīgo kultūras tradīciju dēļ. Latvijā dzimuši tādi pasaules mēroga talanti kā operdziedātāja Kristīne Opolais un baletdejotājs Mihails Barišņikovs. Tā ir arī ļoti skaista pilsēta, kas nav mazsvarīgi,” stāsta SIA “Baltic Ball” ģenerāldirektors Aleksandrs Smagins.
Kā to paredz formāts un sena tradīcija, pasākumu atklās 30 debitantu pāri no Baltijas valstīm, kurus īpašā atlasē izraudzīsies balles komisija šā gada aprīlī. Pieteikties atlasei jaunieši varēs no šā gada 25. janvāra, aizpildot anketu vietnē Международный культурный проект Балтийский Бал

“Balles deju programmā tiks iekļauti klasiskie valsis un polka, bet pēc pusnakts kadriļas kārtas pienāks laiks tango, fokstrotam, kvikstepam, ča-ča-ča un rumbai,” par pasākuma norisi stāsta organizatori. Galvenais deju meistars būs Vispasaules sporta deju savienības viceprezidents Staņislavs Popovs.

Balles ietvaros notiks Galā koncerts, kurā uzstāsies pasaulslaveni mākslinieki no Metropolitēna operas, Vīnes operas, kā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta. Īpašā viešņa būs K. Opolais, kas uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri itāļu diriģenta Sesto Kvatrini vadībā. Balli vadīs balerīna un aktrise Ilze Liepa kopā ar aktieri un režisoru Andreju Žagaru.
“”Baltic Charity Ball” ar laiku varētu kļūt par ikgadēju pasākumu, nākotnē vienojot dažādas tautas un valstis, “ pārliecināts ir A. Smagins.

Pasākums notiks ar Rīgas domes atbalstu.